| D3ea96 a întrebat:

Recent m-am tuns si nu imi place... vreau din nou sa imi creasca parul, cat mai repede cu putinta! Care ma poate ajuta cu niste idei? Ce ar trebui sa folosesc?

Răspuns Câştigător
| nicolenicolici1 a răspuns:

Date cu ulei de ricin la radacina seara iar a 2-a zi de dimineata te poti spala dupa ce dai tot uleiul jos din cap te sfatuiesc sa iti dai cu o masca si sa stai cu ea 10 minute in cap dupa aceea te clatesti, eu una asa procedez si mi-a crescut parul aprox 4 cm aproape 5 in 3 sapt aproape o luna

7 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Se zice ca uleiul de ricin e bun sa te dai inainte de spalarea pe cap cu 2 ore, eu nu prea cred, dar incercarea moarte nu are

| BlueViP a răspuns:

Nu prea ai ce face. Daca parul tau nu e predispus la crestere poti sa=i faci ce vrei.

| AndruCriistina a răspuns:

Buna :* Am vazut pe aici niste raspunsuri gen ca nu ai ce face, ba da aiwinking. Cu ce sampon te speli pe cap? Bun nu asta conteaza, in samponul pe care il folosesti trebuie sa pui niste ceapa (tocata bineinteles foarte bine) dupa agiti si lasi samponul timp de 15 zile sa isi faca efectul si te poti spala pe cap cu el happy. Alta idee ar fi sa iti cumperi un sampon cu volum iti recomand sampoanele de la Oriflame, eu sunt reprezentata si stiu ce zic. Te-am pupat sper ca ti-a fost de folos. P.S. : daca tie teama ca o sa iti miroasa parul a ceapa stai linistita trebuie doar sa te clatesti perfect si nu o sa ai niciun miros de ceapa pe par big grin.

| Pandacorn696 a răspuns:

Uleiul de ricin

| Andrei2121 a răspuns:

Nu prea stiu ce sa faci eu zic sa te speli mai des pe cap ar fi o idee

| HairstylistCris a răspuns:

Spalatul parului mai des ajuta la cresterea lui, nu te speria ca ti va ingrasa, trebuie doar sa clatesti foarte foarte bine dupa samponare, balsamul/masca sa le aplici doar pe lungimi si varfuri fara sa ajunga la radacina firului de par. Si neaparat sa folosesti produse potrivite tipului tau de par. Foloseste un produs impotriva caderii parului, chiar daca nu ai nevoie, Wella Care Balance Antihairloss (fiole) este un produs foarte bun care stimuleaza cresterea parului!

| marinelaella4 a răspuns:

Buna! Poti incerca uleiul de masaline sau cel de ricin, amandoua au efect in maxim 2-3 luni iti creste parul, nu lung dar creste!