| becka133 a întrebat:

Heii,TPU! :* Am o mare problema. ieri m-am tuns scurt ( prea scurt decat vroiam eu) si nu imi place. Asa ca vreau sa imi creasca parul mai repede. Funda pentru cine ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| adelina899 a răspuns:

Buna.
Eu una sunt in aceeasi situatie oarecum thinking din cauza placii.
Iti poti face tu acasa o masca care am auzit ca este foarte buna. Sunt mai multe ingrediente ca sa spun asa principalul este uleiul de ricin. Pui o lingura de ulei de ricin, un galbenus de ou, o lingura de ulei de masline, vitamina A ( se gaseste la farmacie intr-o sticluta ca si uleiul de ricin nu costa mai mult de 4 lei) poti sa pui si miere lamaie, le amesteci iti pui masca pe par stai 2-3 ore si te speli normal. O alta solutie este sa cumperi tot de la farmacie o lotiune pe care eu sincer mi.am luat`o e pe baza de petrol happy. Sper ca te.am ajutat cu cat am stiut si eu bft :*

8 răspunsuri:
| becka133 explică:

Intrebarea cred ca se intelege de la sinewinking Dau funda si voturi persoanelor care stiu masti, shampoane, etc care fac sa imi creasca parul mai repedewinking

| R0CA19 a răspuns:

Si care ar fi ma rog intrebarea? Dar oricum daca este scurt in vreo 2 saptamani nici nu o sa se cunoasca ca nu e cum vrei tu.

| Burondo a răspuns:

Maseazati scalpuol cu ulei de ricin+ulei de masline presat la rece..il tii cel putin 30de min si dupa samponezi. bafta!

| Sympath a răspuns:

Nu incerca produse de cresterea parului. In timp, tot ce vor face va fi sa ti'l strice. Eu zic sa il lasi asa. O sa te obisnuiesti cu timpul, si cine stie. Poate chiar iti sta bine.

| Georgy95 a răspuns:

Incepe prin a bea zilnic o cana cu infuzie de schinduf. Va stimula cresterea parului. Deconctul din radacina de brusture este de asemenea util, se aplica dupa spalare, masand bine scalpul. Daca nu iti place cum miroase inlocuieste-l cu ulei de nuca de cocos. Lasa-l sa se absoarba in pielea capului si ajuta-l folosind un prosop cald pe care sa il tii pe cap cel putin o ora.

Infuzia din coaja de lamaie are efect revitalizant si da parului stralucire. Taie marunt cojile de la 500 g lamai, pune-le intr-un vas si toarna peste ele 1, 5 l apa clocotita.

Astupa vasul si lasa-l sa stea circa 3 ore, dupa care iti poti clati parul proaspat spalat.

Ar fi bine sa aplici o masca hranitoare macar de doua ori pe luna ca sa ai un par lung si sanatos.

Pentru ca parul tau sa capete stralucirea pe care ti-o doresti, spala-ti parul cu ceai de plante cel putin o data pe saptamana.

Atunci cand ai mai mult timp la dispozitie, stoarce o mana de agrise intr-o ceasca de lapte si lasa-le sa se mixeze timp de 2 ore, dupa care aplica pe par.

Iti poti face si un amestec de ou cu ulei de ricin. Aceasta masca este foarte eficienta, mai ales cand o lasi sa actioneze aproximativ 40 de minute. Ajuta la cresterea parului si la indesirea lui.

Sper ca te-am putut ajuta. :*
Eu am incercat unele dintre ele si chiar dau rezultate :*
Succes. Fundaalove struck

| iza97 a răspuns:

Ar trebui sa te speli mai des pe cap..acum depinde la cat timp te speli iar ca sa iti creasca mai repede ar trebui sa te speli mai des

| becka133 explică (pentru iza97):

Ma spal in fiecare zi. big grin

| iza97 a răspuns (pentru becka133):

Tocmai de aia se ingrasa...incearca sa te speli la 2 zile dupa la 3 ..si tot asa pana la o saptamana nu este recomandat in fiecare zi. daca se intampla sa nu poti sa te speli in ziua aia ce ai sa faci? a si mai e cv sa nu iti schimbi mereu samponul cu unul nou