| lory1994 a întrebat:

recent m-am vopsit pentru prima oara.culoarea parului meu era castan inchis iar eu am optat pentru un blond spre bej dar problema e ca nu mi-a iesit deloc culoarea dorita, ci un saten un pic deschis cu nuante de roscat.nu stiu ce sa fac. daca ma vopsesc iar cu aceeasi vopsea o sa mi se deschida parul sau trebuie sa ma decolorez? va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| cess a răspuns:

Amesteca zeama de la o lamaie cu sampon, aplic-o pe par cu 30 min inainte sa te speli pe cap, apoi fa-ti baie normal. masca asta iti va deschide culoarea parului. repeta procedura timp de 2-3 saptamani, apoi mai asteapta o saptamana 2 si te poti vopsi. pupici:*

1 răspuns:
| JLO a răspuns:

Trebuia sa te decolorezi inainte