| anonimaanonima2A a întrebat:

cum pot sa imi las parul lung... chiar daca parul este pana la sani atunci cand imi tund varfurile ajunge pana la umeri si tot asa. Frizeritelor le spun sa imi ia foarte putin dar intotdeauna ajunge sa fie scurt sad ce pot face? am parul in scari si vreau sa fie lung

4 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Pai lasa-l sa creasca. Ce altceva poti sa-i faci?
De ce te duci la frizerie sa-ti taie varfurile? E cea mai mare prostie. Fufele alea mereu taie prea mult. Nici nu stiu sa tunda calumea. Sa dea Dumnezeu sa-si taie degetele ca sa se lase de meserie.
Varfurile poti sa ti le tai si singura. O data la doua-trei luni e suficient. Mai ales ca vrei sa-ti creasca. Si tai 1 cm. Maxim 1.5 cm
Este suficient!

| Tzukushi a răspuns:

Nu-l mai tunde si ingrijeste-l cu produse profesionale

citeste aici
http://www.sfaturilemariei.com/

Răspuns utilizator avertizat
| alexandra1987 a răspuns:

Presupun că ajungi la coafor pentru că ai vârfurile deteriorate din variate motive...placa sigur. ar trebui să apelezi la tratamente naturiste făcute de tine în casă care te vor ajuta să îţi crească părul mai repede. eu folosesc o dată sau de două ori pe lună o mască făcută din: un gălbenuş de ou, o linguriţă de ulei de ricin, două pastile de vitamina E şi două pastile de vitamina A. masat bine părul şi scalpul după ce l-am umezit în prealabil şi lăsat să acţioneze de la 30 minute până la câteva ore (caz în care îl înveleşti într-o folie de plastic şi apoi într-ul prosop) la mie a funcţionat de minune. Să îl speli bine după aceea şi să nu te panichezi dacă se îngraşă la două zile. după următoarea spălare va intra în normal. renunţă la toate produsele ce îţi strică părul şi multă baftă