| Turquoiise a întrebat:

Eu am tenul gras si imi apar cateva cosuri, dar am unele zone de pe fata uscate. De la un timp mi se usuca zona dintre sprancene si mi se cojeste si arata naspa. Doar partea aia, si nu pot sa ma dau cu fond de ten acolo. Chiar daca ma dau cu crema, pe moment e okay, dupa cateva minute iar se usuca. Si putin sub sprancene. Se poate sa fie de la frig si cand vine vara sa nu mi se mai usuce asa tare?

2 răspunsuri:
| idontgiveafuck2344 a răspuns:

Eu zic asa: Du-te la o farmacie, explica-i farmacistei cam ce problema ai, si ea iti va da, ceva bun pentru tenul tau.
In al 2 lea rand.Ai grija de tenul tau, in fiecare dimineata si seara inainte de culcare, spala-te pe fata cu un sapun, apoi demachiaza-te si apoi cu o crema sau un unt de corp/fata, maseaza-ti fata.
Daca nu apar progrese du-te la medicul de familie happy
Bafta :*

| Anonim2322343a a răspuns:

Iti recomand un doctor dermatolog.