| aragon18 a întrebat:

Buna seara TPU! Am mare nevoie de ajutorul vostru straight face In urma cu o luna am folosit o vopsea de la Avon, o nuanta de brunet spre albastru inchis. La inceputul verii, mi-am facut niste suvite, pe culoarea blond si aramiu si de aceea am vrut sa ma vopsesc mai mult sa scap de suvite. De cateva zile, parul meu a inceput sa se decoloreze si putin cate putin incep si suvitele sa reapara straight face Nu stiu ce sa fac, sa ma vopsesc din nou nu pot pentru ca imi stric parul, sa ma tund. nu am cum, pentru ca nu mi-a crescut parul asa mult incat sa tund decat partea suvitata straight face Ce pot sa fac? sad Va multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| aryana1991 a răspuns:

Daca nu vrei sa stai asa ori iti dai cu un nuantator dar nu tine cine stie ce, ori iti cumperi o vopsea fara amoniac

| AlllExAnDrA_8337 a răspuns (pentru aryana1991):

Asa a patit o colega de-a mea.Ea si-a decolorat parul si dupa aceea l-a vopsit si nu a mai avut treaba... daca stai cu acele suvite indiferent cat de mult te vopsesti o sa ti se duca culoarea si o sa se vada din nou.

| Uza a răspuns:

Vopsea de la Avon? nu e buna de nimic, nici o luna nu m-a tinut si m-am vopsit aceeasi nuanta(negru albastrui ) si aveam parul saten foarte inchis. Nu rezista de nici-o culoare acea vopsea, doar "vorbele" sunt de ei in rest nimic.
Daca vrei o vopsea cu adevarat buna, vopsestete cu Aroma Color, chiar e buna si chiar e PERMANENTA, eu sunt vopsita de 3 luni si cand ma uit in oglinca, la soare nu s-a decolorat nici pic.