| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU, as vrea sa-mi fac gauri in urechi, dar stil piercing.
Momentan am decat o gaura la fiecare ureche. As vrea sa-mi mai fac 2 in lobul urechilor (deci sa vina 3 si 3 in fiecare ureche) si in plus vreau sa-mi fac un piercing stil "industrial" in urechea stanga.
Nu sunt sigura de termenii pe care i-am folosit asa ca voi lasa link-ul pozei pe care am folosit-o pentru a ma ghida.
https://www.google.ro/......ps?/search
As vrea sa stiu daca e nepreferabil sa-mi fac toate aceste gauri in acelasi timp. Nu stiu daca as suporta durerea, dar ceea ce ma preocupa cel mai mult e faptul ca poate toate gaurile se vor infecta in acelasi timp, asa ca m-am gandit sa fac fiecare gaura pe rand - gen 1 gaura in urechea stanga iar 1 in urechea dreapta, iar celelalte le voi face pana e sigura ca nu pot face nici-o infectie, una cate una.

Astept raspunsurile voastre, multumesc pentru timpul pe care mi l-ati acordat ca sa-mi raspundeti :D.

3 răspunsuri:
| Kuws2 a răspuns:

Cele 2 din lob, respectiv 4 poti sa tii le faci odata deoarece durerea nu este atat de mare incat sa fie insuportabila daca sunt facute cu pistol special in locuri autorizate si nu oriunde la intamplare, cat despre infectie nu o sa apara daca ai grija de ele si le dai cu o crema care o sa iti fie recomandata de persoana care ti le face 1/2 ori pe zi si iti spun din propria experienta. Despre celalalt nu stiu, nu am si nu imi pot da cu parerea, dar sper ca ti-am fost putin de ajutor cu celelalte

| Mad14Nicol a răspuns (pentru Kuws2):

Multumesc mult pentru raspuns big grin

| Kuws2 a răspuns:

Cu placere