| madalinutza a întrebat:

Buna Seara TPUhappy:* eu am parul natural cretstraight face pur si simplu il urasc foarte tare! si il fac mai mereu cu placa, dar partea rea este ca imi sta doar 10-15 minutestraight facecrying(. deci cand il fac sta foarte bine, foarte drept k si cum l-as avea natural drept si dupa 10 minute tot mi se strica si cand se increteste la loc arata foarte naspa!crying( plss ajutati-ma spuneti' mi va rog ce sa fac ca sa poata sa-mi steie macar cateva ore dreptstraight face P. S: folosesc ceara de par taft mereu cand il indrept, asa mi-a spus coafeza k il tine mai mult drept dar nici asa nu stastraight face oare ar trebui spuma, fixativ? cine stie ce ar trebui are vot si funda va rog mult

Răspuns Câştigător
| DenisukuDeniii a răspuns:

Multa lume isi doreste sa aiba cret sau in cazul tau sa il aiba drept...ti-as recomanda sa te tunzi stil bob poate asa iti va sta drept daca iti dai sh cu fixativ sau daca vrei incerca si in loc de fixativ putina bere pe o bucata de vata sh tamponeazati parul oate berea te va ajutawinking

5 răspunsuri:
| madalinutza explică:

Nu'l voi lasa niciodata cretwinking

| lor3nutza a răspuns:

Incearca cu balsam ultra strong sau fixativ dar balsamul sa fie nivea sau clear cu astea doua o sa tina Neaparat samponul si balsamul sa fie de aceeasi marca deoarece in timp o sa aiba pe parul tau un impact negativ

P.S.Nu mai folosi placa de par decat in situatii extreme si foarte rar deoarece o sa iti strice parul nu conteaza ca e de aia de ceramica sau de nu mai stiu ce firma in fond poate asa trebuie sa ai tu parul fiecare ne nastem cu parul potrivit noua

Sper ca te-am ajutat Fundita pls

| BaronVonBavaria a răspuns:

Salut
Eu zic sa iti lasi parul crethappy o prietena de-a mea are parul; cret si ii sta chiar foate bine eu ii zic Lion Kid gaseste o forma care sa iti placa si iti zic eu ca o sa arati super pentru ca nu degeaba ti-o dat Dumnezeu parul crethappy.
Toate cele buna!

| faratinenupotplange a răspuns:

Pai eu iti spun sa nu ti-l mai faci cu placa deoarece cam arde parul.Lasa'l cret e foaaaaarte frumos.Eu il am drept si il vreau cret.O prietena de-a mea il are cret, stii ce frumos i sta.Parereaa mea e sa nu folosesti placa prea des, ar fi bine o data de doua ori pe saptamana.Euu una l-as vrea cret. Sper ca te-am ajutat
Fundditzza?

| andunroll8 a răspuns:

Vorba aia, cand viata iti da lamai fa limonada. daca nu iti sta drept domnisoara lasa-l cret, gaseste cumva o forma sa iti stea bine cret tongue