| anducu a întrebat:

Am parul foarte cret. folosesc spuma dupa baie, sa nu am prea mult volum, dar mi se increteste prea rau. folosesc Dove balsam si sampon. dar totusi ce ra fi mai bine sa folosesc, mai indicat? alt sampon/balsam? gel? fixativ? ceara? sau masca de par?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| cretzufinish a răspuns:

Eu folosesc sampon Elseve care mai imblanzeste firele cretze, de asemenea spuma dupa spalare si uneori produse anti-frizz sau anti zburlire cum le zic eu. Bucura-te de podoaba ca unele te invidiaza.

| eni a răspuns:

Balsamul de par te ajuta.

| cornculapte a răspuns:

Pai spuma din cate stiu iti increteste parul. Deci, nu mai folosi.

| cucalic a răspuns:

Incearca cu balsamul de la kallos. e superrr bun

| jade_7951 a răspuns:

Incearca dupa baie sa il piepteni bine si sa il rasucesti strans intr-un coc in varful capului si sa il lasi asa cateva ore. Eu nu am parul cret, e doar ondulat, dar se formeaza niste bucle foarte frumoase. Merita sa incerci! Apropo ador parul cret happy

| Led a răspuns:

Pai daca nu vrei sa mai fie asa de cret foloseste sampoane pentru parul drept sau sunt sprayuri pentru a fixa parul sa stea drept le poti lua si de la farmacie sau mai erau si la avon.

| kristinutza a răspuns:

Nivea-pentru par drept.
Eu am folosit...si chiar e mai putin volum...cu mult!

| Zana_3479 a răspuns:

Cel mai bine ca sa nu mai fie cret este sa folosesti o placalaughingwinkingsi asa nu mai trebuie sa schimbi nici sampon nici nimicwinking