| beautifulkiss a întrebat:

Buna seara TPU:)Vinerea viitoare am banchetul si nu stiu ce machiaj as putea sa-mi fac si cum sa-mi fac unghiile?
Rochia mea este gri cu negru,este destul de lunguta,am ochii capru inchis spre negru,par saten mediu,fata rotunda,ochi mai mici.
In legatura cu machiajul nu as vrea sa fie ceva strident si sa ma dau cu fel si fel de farduri, un machiaj mai natural si frumos.
Daca se poate fara fond de ten deoarece nu vreau sa folosesc.Mi-am comandat un baton corector de la oriflame(pure nature).In legatura cu machiajul ochilor eu ma gandeam sa folosesc aceasta culoare:http://www.google.ro/......tp?/imgres (fata cu ochi albastri din stanga sus_, dar as dori si alte pareri.:)
Sper sa ma puteti ajuta.
Multumesc anticipat si sa aveti un weekend placut.

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Nu, fără machiaj strident. Dacă ai ochii mici şi te machezi strident, o să arăţi foarte aiurea. Fără creion/fard negru. Te dai cu rimel, şi pe pleoapă cu un roz pal, ceva, ca să-ţi mărească ochii.
http://3.bp.blogspot.com/......ui-roz.jpg
Dacă nu ai coşuri pe faţă, foloseşte doar corectorul pentru cearcăne şi pe lângă nări, ca să luminezi faţa. Şi poţi să dai cu puţină pudră ca să se fixeze bine.
Despre unghii, în niciun caz negre sau gri, încearcă o culoare nude, sau un roz pal, deschis.
Iar părul. Dacă rochia e cu spatele gol, ţi-l prinzi şi laşi câteva şuviţe pe faţă.
http://www.femeiastie.ro/upload/img/coafuri_-_coc_2010_-_blonda.jpg
http://static.saloane-bucuresti.ro/......202012.jpg

| beautifulkiss explică (pentru AikkoxD):

Rochia nu e nici cu spatele gol nici fara bretelehappyAm cosuri de aceea mi-am comandat acel baton corectorhappyOricum iti multumesc mult pentru raspuns.

| AikkoxD a răspuns (pentru beautifulkiss):

Aha, dar să ştii că tot coafura aia s-ar potrivi. Dacă zici că ai rochia cu spatele acoperit, ai arăta ca o băbuţă cu părul lăsat pe spate. Am văzut asta la o fată.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar ce pantofi încalți cu toc nu?

| beautifulkiss explică (pentru CristiDinBucuresti):

NuhappyPort niste balerini gri foarte dragutihappy

Răspuns utilizator avertizat
| HoneyCocaine a răspuns:

Eu am avut un machiaj neutral. nu trebuie sa folosesti multe farduri, doar 2 sau 3 culori, un tus sau creion si mascara. cauta pe youtube ^^
unghiile, fa-ti un french sau da-le tot cu o culoare nuda.

| LoveManga a răspuns:

Pai daca ai rochia alb cu negru unghiile clar ca negre si la ochi tot cu negru te poti face mai ales ca ai ochi caprui adica rimel, creion(sau tus) si fard.