| 123456ab a întrebat:

Sora mea mai exact acum 5 ani s-a lovit foarte tare la dinte ..nu a cazut dar acum a observat ca pur si simplu si-a schimbat culoare..nu mai este alb.ce ar putea fi? Tin sa mmentionez ca a fost la dermatolog.dar pot sa zic ca nu unul fooarte bun.i-a facut o albire si nu s vazut nicio schimbare.Alte sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La dentist să meargă urgent, nu la dermatologlaughing dintele ăla e traumatizat a lovit smaltul si nervul de aceea s a schimbat culoarea, ori îl albeste ori îi pune unul de portelan.

| kiri11 a răspuns:

Sa crapat probabil si din cauza asta ar trebui sa mergi cat mai repede a doctor. Sa nu fie prea tarziu pentru dinte daca zici ca si-a schimbat culoarea!

Răspuns utilizator avertizat
| lBroken69 a răspuns:

Să meargă la un doctor stomatolog.