| sweetsweetpink a întrebat:

spuneti-mi si mie va rog niste masti de par pentru varfuri despicate pe care le`ti incercat si voi si chiar merg. Fundita pentru cea mai buna masca love struck.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De varfurile odata despicate, nu scapi decat prin taiere.Mastile pentru par previn despicarea firului de par si ii imbunatatesc aspectul.Pentru prevenirea despicarii, aplica pe toata lungimea parului ulei de masline(de preferat)sau de ricin si lasa-l sa actioneze minimum 1 ora, dupa care spala-te pe cap cu sampon, de doua ori si clateste bine. Poti folosi si balsam. Aplica masca de 2 ori pe luna.Numai bine.

2 răspunsuri:
| Miuriel a răspuns:

Varfurile despicate nu se repara cu masti, nu poti decat sa le tai si sa ai grija de ele dupa.Iti dau cateva sfaturi: aplica pe par ulei de masline sau masca cu ulei de ricin.Foloseste protectie cand il coafezi.Cand il piepteni sa nu fi brutala cu el, sa-l descurci foarte usor.Sa te speli cu un campon special pentru parul tau...
Sper ca ti-am fost de ajutor!

| VanillaBl a răspuns:

Ulei de masline extravirgin.