| EvaTramell a întrebat:

Stiti ca se apropie Hallowen si trebuie sa ma costumez. As vrea sa ma fac printesa happy:X. Eu am rochita mov tip gogosar :X si pot sa ma costumez in printesa? Adica e potrivita rochita?
Si spuneti-mi cum sa ma machezhee hee?:*:*, si cum sa imi prind parul.
dau fundita :* celei care imi raspunde :*:*

5 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Mai degraba Barbye;) rochita e mov e nu e departe de rozul purtat de vestita Barbye, parul fa-l asa http://www.modacustil.com/2009/12/coafuri-simple-pentru-petrecerea-de.html iar machiajul bine-nteles baza mov, o linie trasa cu tus sau creion negru si rimel cred ca e destul

| Lili_9579 a răspuns:

Buna, poate te inspiri de aici: machiaj si coafura de zina, printesa http://www.fetelespun.ro/articole/halloween-makeup-zina/;)

| boborock2011 a răspuns:

Eventual o masca la ochi pentru ca e totusi Hloween, nu?

| carmelita_3694 a răspuns:

Draga daca vrei sa te costumezi in printesa trebuie sa-ti pui o rochie lunga si bogata in partea de jos, cat despre coafura merge un coc sau un fel de coada din parul ondulat, ce sa mai spun de diadema adecvata.ca machiaj ceva stralucitor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa te costumezi in printesa, dar trebuie sa accentuezi machiajul, sa fie in ton cu costumatia. DE regula printesele poarta rochii lungi. Eventual fa ceva gen tinkle bell din peter pan. da o cautare pe yotube si sigur gasesti.
Poti sa te costumezi si in zeita si sa iti confectionezi singura un fel de toga. Eu am gasit asa ceva aici: am vazut ca cineva a mai pus un link de pe site-ul asta, dar nu era cu Halloween
http://www.modacustil.com/......me-si.html