| Vicky_6928 a întrebat:

Ştiţi tratamente naturale pentru varfurile despicate? funda:*

2 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Un bun tratament, este acela de a-ti taia varfurile despicate, niciodata nu se vor remedia(chiar daca vei folosi cele mai scumpe tratamente, totul este in zadar). O data la doua sau trei luni, varfurile trebuiesc tunse.Iti pot spune cate ceva despre cum sa-ti ingrijesti varfurile, poate da vreun rezultat.
Varfurile despicate le masezi inainte de spalare cu putina lanolina. Dupa spalare se maseaza cu ulei de radacina de brusture in parul deteriorat.Pentru un luciu matasos, foloseste aceasta lotiune care o aplici prin pieptanare pe parul spalat: dizolvi 1 lingurita de miere de albine cu un mic adaos de otet intr-un 1/4 l apa calda.Iti mai zic un tratament:incalzesti 30 ml ulei de masline si amesteci in el 30 ml zeama de lamaie. Aplici dupa spalare pe parul ud, masezi usor, iti infasori capul cu un prosop si lasi amestecul sa actioneze o ora. Apoi speli bine cu sampon.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!Stiu ca nu te avantajeaza cu nimic,dar da un click aici,te rog mult!
http://www.gbx.ro/member_page.php?id=7649