| alexandra7199271 a întrebat:

Bună, știți cum să-mi scot vopseaua brunet din păr? Am fost vopsită de mai multe ori, vreau să mă fac ciocolatiu, dacă mă decolorez și mă vopsesc ciocolatiu o să se prindă?

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar cu foarfeca, sau cu multa rabdare in vreo jumatate de an, cand iese de pe par (incet-incet), vopseaua pusa anterior.
Nu glumesc, chiar este extrem de greu sa elimini o vopsea inchisa de pe par, fiindca pigmentul acestor vopsele este foarte rezistent si se duce in timp.
Se mai poate face o decolorarea sau poate doua, dar parul va fi extrem de dur procesat, posibil chiar sa se arda de la atata decolorare, findca nu poate iesi de la prima decolorare, culoarea buna.

| dullcat a răspuns:

La salon, mult mai bine decat sa faci tu experimente acasa.

| alexandra7199271 explică (pentru dullcat):

Am părul foarte lung și ar costa destul de mult?

| J0B0MAT a răspuns:

Care e diferența dintre brunet și ciocolatiu?
Dă cu vopsea peste, cum să te decolorezi pentru o diferență insesizabilă.

| alexandra7199271 explică (pentru J0B0MAT):

Este totuși o diferență laughing)) nu am cum să fac din brunet brunet ciocolatiu.

| J0B0MAT a răspuns (pentru alexandra7199271):

Du-te la salon atunci.
Poți face din brunet/ciocolatiu/whatever și blond. Fără decolorare.Mai ales din culori atât de asemănătoare se face din vopsea.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Daca esti praf la capitolul par de ce te trezesti comentand? Daca tu poti sa faci blond din brunet vopsit fara decolorare sau decapare eu iti dau 5000€

| J0B0MAT a răspuns (pentru Furnicuta000):

Că nu sunt praf și știu ce vorbesc, bazat pe experiența și spusele specialiștilor.Se poate vedea de către orice ratat și pe YouTube sau orice alt site că se poate.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Nu stiu ce ai fumat dar vad ca e marfa scumpa laughing
Vreau link in care sa arate ca se poate face blond din brunet vopsit (nu natural) fara decolorare, altfel iti acord sigla de cel mai mare mincinos si ratat de pe site-ul asta

| J0B0MAT a răspuns (pentru Furnicuta000):

Dai un search pe google pe orice vrei tu și ai acolo cu miile.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Asta zice cineva cand habar nu are despre ce vorbeste. Omule, da-mi link altfel te face de cacao grav laughing

| J0B0MAT a răspuns (pentru Furnicuta000):

Nu știi să cauți? Încearcă în engleză, eu nu stau să caut pentru tine, dacă tu nu vrei să o faci.
O să le spun tuturor fetelor pe care le știu că se fac blonde cu vopsea că de fapt nu se fac blonde.
Hint, nu te faci blond alb din prima, ci un blond mai închis. Părul vopsit necesită măcar două aplicări de vopsea dacă vrei să se deschidă mult, dar tot e mai sănătos decât decolorarea.De aici descurcă-te sau mergi la un salon, unul la care nu vrea doar să te stoarcă de bani ci îți explică ce și cum.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Doamne fereste. Nu stiu de ce boala suferi dar sper sa te faci bine.
Du-te in orice salon si spune-mi ce mi-ai spus mie, o sa se tavaleasca de ras, tu traiesti in alta lume. Multa sanatate iti doresc!

| J0B0MAT a răspuns (pentru Furnicuta000):

Ai probleme serioase dacă începi să cataloghezi pe cineva ca bolnav și să îl jignești în halul în care ai făcut-o, de la simplul fapt că spune o părere, diferită de a ta, bazată pe fapte concrete, legată de fckng culoarea părului. Jeez, ești un om super trist și stresat dacă un lucru atât de minuscul te înfurie.
Spor în a-ți rezolva problemele și traumele!

| Furnicuta000 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Atata timp cat nu vii cu dovezi nu am cum sa iti acord niciun pic de respect pentru ca tu te pisi efectiv pe toti hairstylistii care muncesc 12 ore pe zi si chiar se chinuie sa le iasa ceva. Ti-am explicat cu frumosul ca e imposibil sa iti iasa blond daca tu ai brunet VOPSIT doar cu vopsea. Si daca te referi la vopseaua aia cu putere de deschidere (care nu e practic vopsea, e numita gresit asa) trebuie sa o aplici de 10 ori pana sa iti iasa un portocaliu macar (in niciun caz blond) dar atunci nu mai conteaza ca nu o sa-ti mai ramana deloc par in cap. Deci recapitulez, daca ai parul vopsit brunet pasii sunt: decapare, decolorare si vopsire. Pana nu vii cu dovezi sa sustina ce ai debitat tu mai sus esti doar un mincinos si un ingamfat si am tot dreptul sa te jignesc

| Furnicuta000 a răspuns:

Exista decapant, o solutie care scoate vopseaua. Ideal ar fi la salon dar poti sa-ti iei si acasa. Nu recomand sa bagi decolorant direct pentru ca o sa fii tentata sa pui multe straturi pentru ca iese greu si ajungi cu parul ca matura