| afrodita3333 a întrebat:

Stiti cumva de unde vine numele brand-ului Victoria's Secret? De ce numele Victoria si nu altul?

4 răspunsuri:
| Lolypop_4017 a răspuns:

Hey! Pai e o poveste celebra. Unui barbat fff bogat ii era rusine sa se duca la magazin sa ii cumpere soiei sale Judith lenjerie. Dar, pentru ca ii era foarte rusine i-a facut brand-ul. Numele vine de la numele care si-l dorea Judith pentru fetita ei ( sau numele pe care si-l dorea ) si secrets se refera la reecretele unei femei.

| RyugaHideki a răspuns:

Nu stiu de ce a ales acest nume.
Numele sotiei sale a fost Judith deci nu e de la ea.
Nu are legatura cu orasul in care s-a nascut. Si am cautat si pe alte site-uri si nu am gasit nimic legat de acest lucru...doar un detaliu mic dar inutil...era o parere.

| MsGringer a răspuns:

Pentru ca o persoana pe nume Victoria a realizat toate acele lenjerii intime si mai stiu eu ce a mai inventat.

| sofy232 a răspuns:

Numele brandului vine de la Regina Victoria, regina a Angliei in secolul 19.Si Ray Raymund a creat Victoria's Secret in anul 1977 deoarece era satul de umilinta la care era supus ori de cate ori dorea sa cumpere lenjerie iubitei lui.laughing)tonguetongue