| Andreicb21 a întrebat:

Buna,sunt Andrei am 19 ani si am o problema cu vergeturile, as vrea o rezolvare daca este sau sa nu mai imi apara mai multe

2 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Din pacate si eu am vergeturi pe mai multe zone ale corpului..am folosit creme de la Elmiplant si Gerovital pentru a le trata, insa nu au ajutat foarte mult.Ele nu dispar niciodata, insa in timp se decoloreaza.Mananca cat mai sanatos, fa miscare, bea minim 2l de apa zilnic (poti adauga si lamaie, este foarte sanatos) si da-te mereu cu crema de corp in zonele predispuse vergeturilor ca pielea sa se mentina elastica.Bafta!

| Ohaithar a răspuns:

Nu există un tratament pentru scăparea de vergeturi. Dacă vrei să nu mai apară, mănâncă sănătos, cu mai multe legume, și hidratează-te bine.