| yonel321 a întrebat:

Buna sunt baiat am 14ani.De la un timp imi apar mereu cosuri, stiu ca e ceva normal da nu le suport dloc mi-a iesit si pe nas un cos care nu dispare de o saptamana. vreau sa-mi spuneti si mie o solutie sa scap d cosurile astea sau cum faceti voi sa va dispara cosurile nou aparute.as vrea daca se poate sa-mi spuneti niste solutii NATURALE adica ex: ceaiul sa-mi dau cu el pe cosuri, sau altceva. dar NU CREME!

5 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Buna.
Eu iti recomand sa faci o vizita la un medic dermatolog.
Medicul iti va da ceva tratament pe baza naturala (ceaiuri, unguente, gel de curatare etc.)
Este foarte important sa nu te speli cu sapun obisnuit pe fata sau cu alte produse comerciale.Ele doar iti vor inrautati situatia si iti vor irita fata.
Foloseste prosoape dintr-un material moale.
Bafta!

| vladmR a răspuns:

Deja de la 14 ani e ceva normal sa ti se faca cosuri nu fa din asta o drama ca nu e.Cel mai important sa mananci multe fructe si sa ai o igiena perfecta, sa nu pui mana murdara pe fata

| Viviluka a răspuns:

Si eu am 13 ani si mi se intampla asta zilinic. Frate daca vrei sa scapi de ele i-ati Zineryt nu este crema e un fel de lichid intr-o cutiuta si iti pui pe cosuri.Si mai eficienta este o crema se numeste Skinoren dar e buna rau. Spala-te des pe fata!

| lovenonylove a răspuns:

Eu zic sincer cremele la mine nu merg dar tade dimineata dupa ce te speli pe fata su spirt dar ai grija o data pe zi nu mai mult si pune un albus de ou si faina de malai intr-un bol amestecale ft binee si puneuo pe fata stai cu ea 20 de minute si iti trece cosul dar fa asata zilnik altfel nu va merge... pupici funda?//