| LastNight1324235436 a întrebat:

Sunt fata si am 15 ani. De o saptamana am sfarcurile foarte umflate,la fel si zona din jurul lor,aceasta fiind moale. Sunt si putin dureroase la atingere. Este de la pubertate, sani cresc? Sau care este cauza?

4 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna.Esti in perioada de dinaintea menstruatiei? Atunci e foarte normal ceea ce ti se intampla! De asemenea sanii iti pot si crste, o fata abia la 18 19 ani se poate considera femeie.Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-a zis cineva ca daca sunt umflate inseamna ca esti indragostita... laughing

| minonAA a răspuns:

Asta se intampla inainte sa iti vina menstruatia :*

| playerasH a răspuns:

Procesul de pubertate ar fi trebuit sa se fi incheiat pana la 15 ani...dar poate sa continue pana ce corpul va fi dezvoltat complet, dar poti intreba si un doctor daca situatia se agraveaza. Mult succes!happy