| CaR a întrebat:

sunt putin mai grasuta in zona posteriorului.
As vrea niste exerciti care te pot ajuta sa dai grasimea depe zone posteriorului.
Fara pilule, medicamente etc doar exerciti fizice pentru a da jos grasimea de pe posteriot (funda).

Răspuns Câştigător
| cosmin21 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=yHNAeow4UV0&feature=related uitate aici, fandarile si putin alergat e de ajuns, dar nu te astepta la rezultate imediat, rezultatele vin cu timpul

7 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Genuflexiuni! Dar sa stii ca nu e nimic rau daca esti mai grasuta in zona posteriorului. Medicii de specialitate spun ca grasimea depusa pe poponet si solduri este de fapt grasime care nu a fost depusa pe inima sau artere. Ce preferi : o boala de inima, un aterom vascular sau un popou ca al lui JLo?

| Gentiana a răspuns:

Eu consider ca, orice exercitiu este bun.Doar ca sunt anumite exercitii.Incearca exercitiile pe saltea.Intreabati profesoara de sport, sau un profesor bun de fitness.

| glamvintage a răspuns:

Draguta, eu zic asa: schimba-ti stilul vestimentar si pune in valoare ce ai. eventual ia-ti si o lenjerie modelatoare. daca numai in acea zona ai"probleme", nu te stresa!

| baru a răspuns:

Sall. Tot ce este inclinat spre interior, de la bazin, lucreaza posteriorul. Si fata si spate, sau lateralele. La fel si pentru intarire pieptului. Tot cea ce este impins, lucreaza pieptul. Tot cea ce este tras, lucreaza dorsalul sau trapezul. Se pot face 1000. de exercitii. Daca ai putin habar, daca ai fost o perioada de timp la sala acum poti sa ti le faci si singura. Pa!

| Ayna a răspuns:

Impachetezi cu sacoshe regiunile unde doresti sa slabesti si alearga sau danseaza! In fiecare zi timp de o ora! Nu minca dupa 6 si fa exercitii dimineata(nu cu mult efort fizic, mai mult intinderi) si seara(cu mai mult efort)! Rezultatele vor fi imbucuratoare!
A da, maninca multe fructe si legume!
Succese!

| sweety_9041 a răspuns:

Salut, am aceeasi problema ca si tine si fac exercitii cu o profesoara de fitness foarte buna, si sa stii ca a dat rezultate. Aseaza-te genunchi cu palmele pe podea (catel) si ridica(indreapta) piciorul drept in spate(paralel cu restul corpului)si tinel asa timp de 10 secunde. Repeta de 5 ori pentru fiecare picior 3-5 zile pe saptamana. Succes!

| byabiby14 a răspuns:

Pai...stai intinsa pe spate si rica treptat ambele picioare...(acesta este un exercitiu bun pentru burtica ) :D http://www.youtube.com/......ttp?/watch