| movalia a întrebat:

Sunt satena natural dar m-am vopsit (cu decolorat la salon, evident) blond aproape platinat din mai. Ultima data cand m-am vopsit a fost acum 2 saptamani si vreau sa stiu daca as putea sa ma vopsesc acasa inapoi la un saten-ciocolatiu mai inchis si cat timp sa mai astept. De asemenea, trebuie sa iau o culoare mai inchisa, spre negru, ca sa iasa ciocolatiu inchis?
Multumesc!

2 răspunsuri:
| KirigayaKirito a răspuns:

Incearca pur si simplu culoarea ta naturala ce ai avut-o, daca e de buna calitate va fi intensa, deci nu conteaza daca te-ai decolorat! oh go on
In plus iti sugerez sa mai astepti vreo 2 saptamani, deoarece totusi, vopseaua e chimica, si daca o folosesti atat de des, iti distrugi atat firul cat si scalpul!
Deci mai asteapta 2 saptamani, dupa da-i bataie! happy
Bafta!

| Lahairstylist.ro a răspuns:

Buna,
In principiu cam o luna - o luna jumate. Dar sunt mai multi factori. poti citi mai multe aici:
http://lahairstylist.ro/wordpress/colorarea-parului
si alte articole legate de colorarea parului, aici:
http://lahairstylist.ro/wordpress/category/colorarea-parului