| KiraVonHell a întrebat:

Buna TPU am 12 ani si 1.54 inaltime,cam cate kg ar trebui sa am?

23 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Între 40 și 50...
O zi bună!

| HappyCandy a răspuns:

Eu cind m-am nascut aveam 4 kg, dar nu eram grasa, oasele erau grele, mai bine consulta-te cu un medic, dar mie mi se pare ca ar trebui sa ai cam 40-42 kg, eu am 1, 63 si 46 kg laughing

| LoveForShania a răspuns:

Nu te lua dupa site'urile alea, ca sunt varza.
Eu aveam 1, 74 si 58 kg si vroiam sa ajung la 55, adica sa slabesc, iar ei imi spuneau ca greutatea ideala e de 68 kgrolling on the floor

| EvangelineLovin a răspuns:

Vreo 50, mai mult sau mai putin. Depinde de organism. aveam o colega in liceu avea 1.60 si vreo 45 de kg

| LoveForShania a răspuns (pentru EvangelineLovin):

Omfg.
Frate nu mai raspunde daca nu stii sa despre ce vorbesti laughing
Vreo 50 :O?
Ar fi obeza. Damn.
La inaltimea ta ar trebui sa ai cam 40 de kg happy
Succes.

| lilbb a răspuns (pentru LoveForShania):

Tu stii ce inseamna a fi obez? La 1.54 inaltime si 50 de kg cu **** mea sa fie obeza? Ar fi plinuta, da, dar obeza? Mai bine informeaza-te inainte sa comentezi aiurea, ca te faci de tot c*catu, sincer. Oricum, m-ai facut sa rad.

| LoveForShania a răspuns (pentru lilbb):

Taie'ti picioarele, ca sa ajungi la 1, 54, apoi mananca untura pe paine, ca sa ajungi la 50, si dupa aia mai vorbim cine are dreptate si cine nu.
La 50 kg, ar trebui sa ai cam 1.66, deci e o diferenta de cam 12 cm, iar diferenta dintre 1.54 si 1.66 e mare, dar nu la fel de mare ca diferenta dintre 40 si 50 kg.
Cum am mai spus, fa ce am scris mai sus, fa-ti o poza, si dupa aia mai vorbim
Si cel ridicol esti tu, daca ma'ta te'a facut gras si ai bagat toata viata shaorma in tine asta nu inseamna ca trebuie sa ii influentezi si pe ceilalti.
Asa ca, shut upwinking
Nu mai scrie, imi faci notificari degeaba.

| lilbb a răspuns (pentru LoveForShania):

Scuza-ma, dar esti proasta rau. Experto care esti tu, du-te si da-ti un glont in cap ca faci umbra degeabea pamantului.

| MrAngelus a răspuns:

Putin peste 40. Vezi cate kg trebuie sa ai aici: http://calculator-greutate-ideala.host22.com/

| mikaguapa a răspuns:

Pai teoretic ar trebui sa ai 54 ca se zice ca de exp daca ai 1, 60 logic ar trebui sa ai 60 kg,acum depinde de felul tau, eu de exp am 1, 58 dar am 40 de kg, deci la varsta ta este foarte bine daca ai avea 40 de kg

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

43 Ar fi ideal!

| leeya a răspuns:

40 de kg.

| leeya a răspuns:

Eu am 1, 62 si 39 kg, dar vreau sa slabesc

| deedeetzi a răspuns:

Http://calculator-greutate-ideala.host22.com/
Calculeaza aici, sunt mai multe posibilitati :)

| Mondialu112 a răspuns:

40-45

| Monikutza2012 a răspuns:

Si eu am 1.54 si 53 kg si mi se pare normal.Depinde de organism happy

| Rienutza1 a răspuns:

Am 1,54 si 12

| Amacreatzaa a răspuns:

Pai... ar trebui sa ai intre 45-50:*love struck sper ca te-am ajutat.

| maradragutza a răspuns:

Intre 35 si 45

| anamariaa33 a răspuns:

Am fix aceeasi inaltime si 35 de kg si toata lumea imi spune ca arat supeerr binee :* deci intre 33-42

| Maierean_Bianca_1995 a răspuns:

Cate kg ar trebui sa am la 12 ani?

| Diana_Lazar_1998 a răspuns:

Ar trebui sa am 35 de kg si asta atunci cand fac 13 ani