| dydybla a întrebat:

am 12 ani si am o problema destul de grava zic eu. Nu pot sta dreapta. Noaptea dorm incolacita, ziua cand stau pe scaun, in pat sau merg stau cu umerii in fata si cu capul la fel. Si am observat ca daca stau 30 minute MAXIM in picioare ma ia o durere de spate in partea de jos. As vrea niste exercitii pentru indreptarea spatelui nu foarte grele si care dau rezultate. DAU FUNDITA

Răspuns Câştigător
| TheSpell a răspuns:

Trebuie să mergi la un medic specialist care îți va face niște radiografii la spate și în funcție de cât de gravă sau nu este problema, el va decide dacă va trebui să porți un corset pentru spate sau nu și ce fel de exercții trebuie să faci.
Nu te apuca așa de capul tău de exerciții. Să nu faci degeaba, nu de alta.

1 răspuns:
| Daniel2836 a răspuns:

Salut dydybla,
Sfatul meu este să te oprești din căutat exerciții pentru îndreptarea spatelui, și să consulți un medic specialist, întrucât la vârsta ta fragedă de doar 12 ani, aceste ''probleme'' nu ar trebui să apară deloc. Baftă și Sănătate!
Apropo dacă nu vrei să consulți un medic, pe internet sunt sute de exerciții pentru spate.