| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si as vrea sa ma vopsesc. dati-mi cat mai multe combinatii(suvite doar varfurile)..fiti cat mai creativi

Răspuns Câştigător
| Andralra a răspuns:

Daca ai aprul saten:
-suvite blonde deschis
-varfuri blonde
-doar bretonul cu o nunata de blond mai deschis ca paurl tau.
-poti incerca si alte culori deschise...
Pe un par saten inchis incearca suvite de culoare rosu deschis... aprins tare. Arata superb. Eu am incercat.
Daca ai parul brunet:
-suvite roz, mov, verzi, albastre(cum iti place)
-dedesubt..sa fie roz, mov, verde, albastru
-bretonul sa aiba o nuanta de albastru spre negru
- suvite de culorea negru-albastrui foarte stralucitoare in contact cu soarele.
Daca ai paurl blond:
poti sa il vopsesti cum vrei tu...dar sincer ar fi pacat pentru ca, culoarea sa naturala nu o sa o mai aiba la fel niciodata, nici macar apropiata.
P.S.: mai bine intai incearca cu nuantator. Dupa 8-10 spalari se duce si daca iti place sti ca nu vei da gresi cu alegerea culorii.Nuantatorul nu iti strica parul si revine la starea sa naturala intr-un timp destul de scurt... Poti incerca. Succes!

| RoseOfTheFire a răspuns (pentru Andralra):

Ti-a luat mult sa dai copy\paste pe google?

| Sjsosoa a răspuns (pentru Andralra):

Mersi foarte mult..eu am parul saten
:*

| Andralra a răspuns (pentru RoseOfTheFire):

laughing)). Cauta pe google sa vedem. Si daca gasesti undeva...

26 răspunsuri:
| Reiikó a răspuns:

Pe bune? Tu vrei la 14 ani sa te vopsesti..Mai cand te vopsesti va incepe sa iti cada parul si cand vei avea o varsa cam de 30 de ani parul tau va fi subtiat si urat
Treaba ta, eu doar iti zic si iti voi da niste ideei desi nu prea consider ca trebuie' sa te vopsesti

1. Poti sa te vopsesti cu o culoare apropiata culori parului tau, iar la varfuri sa faci cu ceva deschis
2. Te poti vopsii roscat si jos poti sa iti faci varfruile mai inchise
3. Poti ca sa nu iti strici parul sa iti faci doar varurile cu o culoare apropiata paarului tau!

Cam asa zic [Daca vrei doar sa iti faci varfurile va fi mult mai ok pentru varsta ta]

Bafta!

| Sjsosoa a răspuns (pentru Reiikó):

Eu am par foarte des..si daca fac doar suvite sau ceva de genu nu e bai mare

| RoseOfTheFire a răspuns:

Ma fetito pai tu la 14 ani vrei sa te vopsesti? Eu am 20 si inca nu m-am vopsit si oricum nu stiu cu ce te ajuta asta crezi ca esti mai cool sau cum?

| Sjsosoa a răspuns (pentru RoseOfTheFire):

Nu.pur si simplu nu imi place culoarea parului meu..si vreau sa o schimb...ce e chiar asa de greu nu are legatura cu a fi cool sau nuwaiting plus ca daca tu ai 20 de ani si nu vrei sa te vopsesti nu e problema. mea. poate tie iti place culoarea parului tau

| RoseOfTheFire a răspuns (pentru Sjsosoa):

Da mie imi place culoarea parului tau si tie ar trebui sa iti placa culoarea parului tau si totusi daca nu esti de acord cu ce iti spun eu atunci mai asteapta si tu sa mai cresti putin acum s-ar putea sa iti dauneze ai o varsta prea frageda pentru vopsit.

| anonim_4396 explică (pentru RoseOfTheFire):

Din pacate mie nu-mi place. poate e prea repede.dar.

| RoseOfTheFire a răspuns (pentru anonim_4396):

Gandeste-te la sanatatea ta in primul rand, la varsta frageda pe care o ai vopseaua nu face bine parului din cauza ei poate sa iti si pice si dupa nu cred ca ti-ar conveni.

| SerafimHD a răspuns:

Burneta cu suvite blondine sau violet!

| FreakyChucky a răspuns:

Poti sa iti faci varfurile de la breton roscate/varfurile parului blonde sau cel mai simplu uite aici http://www.lyla.ro/tunsori/suvite-par-si-tunsori/
astea sunt chiar interesante

| iuliatntbumbum3107 a răspuns:

Daca ai parul lung te sfatuiesc sa te vopsesti cum a fost antonia..blonda la varfuri si culoarea naturala la radacina, daca cumva nu iti place poti scapa de parul blond doar ca trebuie sa-l tunzi. bafta happy

| iiRadu a răspuns:

laughing dar ce vrei?!? sa ai toamna in cap laughing

| JustLikeMe a răspuns:

Albastru de metil. iti face parul verde si tine in jur de 3-4 saptamani :3

| Sjsosoa a răspuns (pentru JustLikeMe):

Am incercat si e destul de tare.dar m-am saturat sa se tot ducalaughing)

| cflorin11 a răspuns:

Parerile sunt impartite asa deci nu poti sa iei de aici o decizie. apreciez sfatu celor care spun sa renunti la vopsit. iti vei distruge frumusetea naturala. sunt tatal unei fetite de 14 ani.

| STyL3z a răspuns:

Uite u site care sper sa te ajute:
http://www.one.ro/......3-10111894

| Delia_Mihaela_1986 a răspuns:

Păi depinde de culoarea părului. și eu îți zic fă-te ori cu nuanțator ori cu albastru de metil sau violet de gențiană. Dacă ai părul brunet fă-te cu nuanțator alb cu verde și o să-ți iasă turcoaz și ar sta bine. dacă ești șatenă cu violet de gențiană și ar ieși un movuliu. dacă ești blondă (la păr mă refer) fă-te cu albastru de metil iese super un albastru mișto. Sper că ți-am fost de ajutor.

| maddymady a răspuns:

1:ai putea sa iti faci la spate dedesubt o culoare
2:sa iti faci gen cum are cantareata Antonia (poti si cu alte culori)
3: poti sa iti faci i fata o suvita mica
4:in tot capul cateva suvite pe deasupra

| Mikii193 a răspuns:

Blond cu suvite roz, mov sau albastre ceva in gen punk.

| Tinacris a răspuns:

Draga mea la 14 ani nu iti recomand sa te vopsesti. dar daca chiar vrei niste suvite(natural fara vopsea) poti sa iti cumperi de la farmacie o sticla de albastru de metil si o sticla de cristal violet. trebuie sa ai parul umed. eu puneam intr-un pahar apa si cateva picaturi de albastru de metil sau cristal violet si puneam suvita in pahar si o lasam putin. dar chestia era ca la radacina era culoarea mea naturala a parului.la a doua sau a treia spalare se duce.
deci mai bine nu te faci cu vopsea. la albastru de metil parul iasa verde si la cristalul violet parul iasa un mov frumos (depinde cum il vrei tu eu puneam mai multe picaturi fiindca vroiam sa se vada)
la mine iesea culoare stralucitoare(cand ma faceam mov) deoarece puneam in pahar cam trei picaturi de albastru de metil si 12-13 picaturi de cristal violet. si in soare stralucea foarte tare dar si asa.
succes la orice ai face

| Panda2 a răspuns:

Pai iti poti face parul blond iar la varfuri roz, sau sa iti faci umbre gen cum e Antonia in melodia Jameia, acum depinde de ce culori iti plac, dar poti face multe combinatii

| Andrea235489 a răspuns:

Pai te poti vopsii gen Antonia [ varfuri blonde] sau cat mai multe suvite subtiri blondewinking.

| anason12 a răspuns:

Dupa parerea mea, am vazut ca ai breton, fa-ti varfurile negre si restul blond, inclusiv bretonul.Sau,sa iti faci doar bretonul roscat, iar restul sa lasi parul tau. Sper ca te-am ajutat!?

| FunktownAKAheygirl a răspuns:

Depinde ce culoare e parul tău natural. Poți sa Îți faci vârfurile roșcate dacă ai parul saten deschis și oricum când o sa se mai duca vopseaua o sa fie mai portocaliu și arata f bine așa
Eu am 12 ani și mă fac așa cam de doua ori pe an și am început pe la 9 ani ca își testa mama vopseaua de par pe mine și îmi plăcea Cum arata așa și oricum mie îmi place mai mult portocaliu