| alexandraplay a întrebat:

Am 14 ani si nu am sanii mari sunt micuti, as vrea sa port sutien, care este cea mai mica marime? Are ceva daca port sutien de acum bustierele ma jeneaza si aas vrea sa port sutie. De la sutie nu.mi ma icresc sanii? asa am auzit multumesc

5 răspunsuri:
| Lizzu a răspuns:

Cea mai mica marime la sutien este 65 A.
65 reprezinta circumferinta bustului in cm iar A reprezinta cupa sutienului, ea fiind cea mai mica.
Daca ai nevoie de o cupa A adica mica si esti mai lata un pic in trunchi atunci iei o circumferinta mai mare de 70 iar cupa ramane tot A. Acum depinde de fiecare rand in parte si fiecare produs.
Te duci si probezi pe cele cu cupele de A iar circumferinta o poti alterna -- 65 cm, 70 cm happy ai grija sa nu vina nici prea strans nici prea larg.

| alexandraplay explică (pentru Lizzu):

Pai o prietena de-a mea are un sutien marimea 32 si era bun asa scria pe eticheta am vazut ca e si 30 si 28 la asta ma refer

| Lizzu a răspuns (pentru alexandraplay):

S-ar putea ca la unele brand-uri sa difere marimile, iar un 32 sa fie de fapt la alta firma alta marime...
Du-te mai bine la un magazin si probezi happy si vezi acolo live care iti vine mai bine.

| Xtadelo a răspuns:

Simplu,te duci intr-un magazin de lenjerie intima, iar acolo vanzatoarea iti va recomanda marimea potrivita.

| Cr1zzu a răspuns:

Nu trebuie sa te jeneze ca porti bustiera... oricum problema cu sanii o sa se rezolve in timp sutien nu stiu sigur care este cel mai mic numar nu sunt fata decilaughing app nu se,, micsoreaza,, sau raman asa sanii daca porti sutie Nu te ingrijora doar mananca satos si PORUMB FIERT SI SALATA DE LEGUME ajuta la cresterea lorhappySucces