| Innsbruck a întrebat:

Am auzit de acest colour B4 care iti deschide culoarea parului. Recent m-am vopsit in nuanta cafeniu dar a iesit negru(mai ales la varfuri) si nu imi place. As vrea un maro mediu. As putea reveni la culoarea mea naturala cu acest colour b4 avand in vedere ca am fost vopsita acum 4 ani, roscat? Parul meu natural e un maro inchis, si nu am fost vopsita niciodata brunet, doar nuante de maro inchis sau negru abanos(care nu era negru, era mai mult o culoare de coca cola care se decolora dupa mai multe spalari in maro)

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca a iesit negru, pentru urmatoarele 3-4 luni nu mai poti schimba culoarea, pana nu iese vopseaua asta, complet la spalat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" ColourB4 NU este un decolorant, astfel el nu decoloreaza, folosind acest produs de la negru nu vei ajunge la blond, decat in cazul in care parul a fost blond si peste s-a aplicat o vopsea neagra sau alta culoare.

In conditiile in care parul natural este saten si s-a vopsit cu negru, folosind ColourB4 se indeparteaza negru si se ajunge la satenul natural. "
sursa : http://www.colourb4.ro/de-la-negru-la-castaniu-cu-colourb4/

Color B4 este conceput pentru a scoate pigmentul din par, nu are proprietatea de a deschide culoarea parului, doar te duce la cea mai deschisa nuanta pe care ai avut-o sau daca ai aplicat doar nuante inchise peste culoarea naturala ajungi la culoarea naturala. Nu influenteaza deloc culoarea naturala. Au trecut 4 ani, depinde de lungimea parului tau, dar mai mult ca sigur ai scapat de partea vopsita roscat prin tundere. Este foarte posibil sa ajungi la nuanta naturala. :)