| madalina2222 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru,de cateva luni bune incerc sa ma ingras mananc ff mult si iau si medicamente si totul fara nici un rezultat, am conultat medicul si a zis ca nu am nici o problema de sanatate, dar totusi sunt ff slaba pentru barsta mea.Ma puteti ajuta, stiti alte metode? va roog ajutati-ma!

7 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Eu m-am ingrasat cu spirulina dupa fiecare masa

| FReAkAzO1d a răspuns:

E posibil sa nu te ajute nimic la ingrasat...depinde de fiecare...
Eu am 1.79 60 kg...am luat medicamente si multe altele si nu am reusit sa ma ingras.Depinde de metabolism.Am o luna de cand m-am apucat de sala si ciudat, am pus aproximativ 2.5 kg.
Si chestia e ca nu e prea bine sa iei medicamente, deoarece iti pot da tot metabolismul peste cap si ingrasandute excesiv.Singura solutie cred ca este sa ai mai multe mese pe zi 5, 6, 7 mese pe zi

| madalina2222 explică (pentru FReAkAzO1d):

Eu am 1.60 si aproximativ 40 kg. Nu am reusit cu medicamente, mi-au dat doar pofta de mancare dar nu vad nici o diferenta, mananc de 5 ori pe zi si cateodata seara tarziu, dar nici un rezultat nu stiu ce sa mai faccrying

| FReAkAzO1d a răspuns (pentru madalina2222):

Si eu am patit acelasi lucru...Dar pe mine nu ma deranjeaza deloc.Ti-am zis am inceput sa merg la sala de o luna si de atunci am pus aproximativ 2.5 kg, de atunci am inceput sa iau proteine.

| BloomyxD a răspuns:

Păi nu ai. Ai nişte celule în corp care nu îţi permit să te îngraşi. E ceva cu 11, sau ceva de genul. Şi eu sunt la fel ca tine. Asta e happy!

| sandystar a răspuns:

Ai consultat medicul de familie sau ai fost la un specialist? pentru aceasta problema e bine sa consulti un endocrinolog. dar in nici un caz nu e bine sa mananci foarte mult, iti poate face rau la stomac. iti recomand si o evaluare wellness si ei te vor ajuta cu sfaturi si vitamine. sora mea si inca doua prietene le-au incercat si au fost multumite de rezultate.

Multa sanatate!

| madalina2222 explică (pentru sandystar):

Am consultat medicul de familie.
Si am sa ma gandesc la ce mi-ai zis