| Oanny a întrebat:

Am nevoie de exercitii eficiente de slabit pentru coapse si solduri, singurele mele locuri cu probleme. Funda!

App: exercitiile de la fitnnes blender pentru picioare de 40 de min sunt bune?

Răspuns Câştigător
| Sarcastic a răspuns:

Pentru Coapse : Cea mai importanta parte a unui exercitiu efectuat corect este incalzirea. Trebuie sa iti incalzesti, muschii pentru a te feri de accidente si pentru a pune ritmul cardiac in miscare. Astfel corpul tau va fi pregatit pentru exercitiile ce vor urma! 1. Trebuie sa incerci sa tii piciorul cat mai drept si varful intins. Daca nu puteti sa faci cu piciorul drept, atunci indoaie si fa cercuri cat mai largi. Repeta de cate ori consideri necesar! 2. In acest exercitiu trebuie sa efectuezi fandari. Atentie la pozitie: genunchiul nu trebuie sa fie in fata degetelor de la picioare, spatele cat mai drept. In cazul in care acest exercitiu este prea usor pentru tine, puteti face fandari scurte, cate 5 pentru fiecare picior! 3.La fel de importanta ca incalzirea este intinderea si relaxarea muschilor la final de exercitiu. Astfel muschii vor fi eliberati de tensiunea acumulata in timpul exercitiului...winking Pentru Solduri :! 1. Ridică braţele paralel cu solul, la nivelul umerilor şi ţine palmele cu faţa în jos! 2. Din poziţia stând în picioare, depărtează picioarele! 3. Îndoaie piciorul drept până când formează un unghi de 90 de grade şi îndreaptă degetele de la piciorul drept către exterior! 4. Schimbă piciorul şi repetă mişcarea.happy ^^. ^^

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| VasileStefan a răspuns:

Ce ar fi sa iti transformi soldurile in muschi.
http://www.culturism.ro/antrenament/exercitii-coapse.html