| TigancaTha a întrebat:

Bună TPU:*
Am nevoie urgent de ajutor!
Am o mulțime de coșuri pe frunte... Dar culmea că doar pe frunte am iar pe restul feței sunt curată...
Vă rog sa îmi spuneți un remediu pentru ele sau o crema... ceva orice ca să mă scap de ele!
Vă mulțumesccclove struck:*

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Zineryt este unul dintre cele mai bune tratamente importiva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30-35 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici, ramase in urma cosurilor, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala (si nu numai). Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutat/a sa alegi unul potrivit tipului tau de ten.
Dar cel mai bine ar fi sa consulti si un dermatolog.
Succes! Numai bine!

| Alexa_9443 a răspuns:

Http://www.gradina-online.ro/......A3426.html
http://www.util21.ro/......uriste.htm
http://www.naturaplant.ro/forum/topic.php?start=0&id_topic=882
Se găsește la farmacie batoane speciale care usucă coșurile fără urme inestetice ale feței sau consultă un medic dermatolog.
Evită să pui mâna murdară pe față.
Foloseste zynerit.
http://www.eva.ro/......22953.html
Succes!

| Deutza_1234 a răspuns:

Fa un ceai de musetel. apoi cu vata o imbivbi in acel ceai. caldut si apoi te masezi pe fata (frunte ) cu el :-)kiss incearca si o sa vezi diferetntele (repate asta in fiecare seara si dimineata) Succes!kiss

| Vögeln a răspuns:

Pai eu am auzit ca merge si cu argila(nu pamant) big grin
Dar cel mai bine e sa mergi la farmacie. Acolo sunt muuulte creme pentru asa ceva.
Eu nu am cosuri, dar sper ca ti-am fost de ajutorbatting eyelashes
fundita?big grin

| Alycaaaa a răspuns:

Pliculete cu praf de argila (masca), clean&clear si te duci la farmacie si intrebi ca o sa iti spna si ele

| zizu07 a răspuns:

Cea mai buna crema: Retin-a. Costa putin, o gasesti la farmacie.Eu am incercat multe remedii si numai cu Retin-a mi-au trecut.

| swee1love a răspuns:

Eu am solutie pentru cosuri de la avon...si usuca f bine cosurile... sper ca ti-a fost d foloshappy

| georgescu40 a răspuns:

Cosurile pe care le ai acum o sa dispara, eu iti spun ce sa iei ca sa nu iti mai apara altele.Eu am fost la medicul dermatolog acum6luni si mi-a prescris doua feluri de pastile si anume:claritromicina14bucati din6in6ore si metronizadol10bucati una pe zi.Ai cuvantul meu ca de atunci daca imi mai apare un cos pe luna.Inainte eram plin de ele.Regret ca nu am mers la medic mai demult.Incearca nu te costa decat vreo30de lei se dau si fara reteta.

| twixie a răspuns:

Cosurile pe frunte de obicei apar din cauza parului. incearca sa iti tii parul prins, sa nu iti atinga fata

| izabella_3082 a răspuns:

Ceaiul de musetel e facator de minuni.fa un ceai normal si stai cu fata la aburula cela acoperita cu un prosop de baie pana ceaiul se raceste asa vei scapa de ele cel putin eu asa am facut:d sper sa-ti dea rezultatelove struck

| Ionita_Manuela_1990 a răspuns:

Dupa ce faci dus si ti se deschid porii freaca incet cu malai iti repet INCET la mine merge.