| popescucarmen43 a întrebat:

Am o frustranta problema cu unghiile.Am mers la dermatolog și pentru unghiile mele moi care sunt foarte moi la colțuri și cresc greu, mi-a dat crema novophane pentru unghii.O folosesc foarte des de aproape 2 săptămâni și un pic.Pana acum nu se observă nicio schimbare! Unghiile de la mâna stângă mi-o crescut foarte repede. Cele de la mana dreaptă nu știu ce așteaptă de nu cresc repede, am doar două unghii la mana dreaptă crescute..pe 24 mă duc iar la control la dânsa, nu știu ce as putea sa mai fac sa le am tari.Voi fetelor ce ați folosit și v-a fost de mare ajutor? Sau ce v-a dat doctorul dacă ați fost pentru unghii, orice ar fi:pastile, crema etc

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi la endocrinologie, pentru niste investigatii medicale, pentru ca, textura unghiilor, tine de buna functionare a tiroidei tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut aceeasi problema. Am folosit Eveline 8in1. La mine a avut mare efect. Doar ca m-am speriat prima data, ca ma dureau efectiv degetele laughing atat de puternica e solutia. E ca un lac de unghii, e si ieftin (vreo 8 lei), doar te dai cu el, un strat foarte subtire in fiecare zi. Dupa o saptamana deja e vizibila schimbarea. Eu am niste gheare acum... si l-am recomandat tuturor prietenelor mele, toate au fost incantate, n-am auzit nimic negativ despre acest produs.

| popescucarmen43 explică (pentru anonim_4396):

Am folosit toate, dar TOATE, lacurile eveline dar nimic

| anonim_4396 a răspuns (pentru popescucarmen43):

Ai incercat doar creme si lacuri?
Analize ai facut pentru asta?
Ai o alimentatie echilibrata?
Pentru ca mie-mi suna a carenta de fier.

| Dutzatha a răspuns:

Bună! Și eu am problema asta și nu am fost la dermatolog sau alte chestii dar îmi fac "tratamentul " acasă
Pai prima data mă dau cu o crema mâini /cuticule și le masez cam 10-15 minute după mă dau cu zeama de lămâie și le las 5 minunte după care mă spăl pe maini apoi iau 2 catei de usturoi și încep sa îmi masez unghia, poate chestia asta ti se pare cam ciudata dar e de folos
După o săptămână începi sa vezi rezultatul
Funda?

| izaa6122 a răspuns:

Eu folosesc un fel de lac ..numai ca este mai alb asa..De la EVELINE COSMETICS(asa se numeste) si este foarte bun..iti cresc foarte repede unghiile si ti le si intaresc..Tot ce trebuie sa faci este sa iti dai in fiecare zi cate un strat fara sa il stergi pe cel dat cu o zi inainte..si iti stergi unghiile odata la o saptamana