| qLaly a întrebat:

BUNA TPU,am o intrebare legata de epilare.

Vreau sa-mi iau un kit de acela un pachet de ceara ce se incalzeste, il pot folosi si inghinal? sau exista unu special?
Am incercat acasa sa ma epilez cu zahar, dar doar mi se lipeste...si nah, as vreau sa folosesc pe toate zonele corpului, inclusiv inghinal.mersi

1 răspuns:
| AutumnDay a răspuns:

Da, te poti face acasa cu ceara calda, dar in zona inghinala sa nu folosesti ceara din aia la rola, cu benzi. Eu folosesc un decantor asa: https://www.olx.ro/......42zhg.html ceara granule(poate fi refolosita multe luni la rand) si spatule de lemn pentru epilat.
Ai grija sa nu o folosesti prea fierbinte.