| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Am o mica problema.Nu imi place parul din zona inghinala, pubiana si axiala... Daca ma fac cu aparatul de ras (Gilette Blue 3) imi provoaca mancarimi, daca ma fac cu ceara ma doare groaznic...Sa continui cu aparatul de ras pana mi se obisnuieste pielea sau ce alte metode mai putin dureroase stiti (in afara de crema depilatoare)? Multumesc

4 răspunsuri:
| KaterinaPetrova a răspuns:

Eu ma fac cu masina de tuns si nu provoaca nicio iritatie. poate daca te ciupesti daca nu esti atent.dar pentru orice eventualitate sa ti dai cu o crema de corp pe unde te faci.eu imi cu de aia de galbenele. poti sa ti dai cu ce ai nu conteaza.succes

| Maria84 a răspuns:

Iti recomand sa-ti achizitionezi ceara traditionala, nu e dureroasa la aplicare si ea fiind calda cand o vei aplica, deschide porii si durerea nu mai e asa puternica, depinde de la persoana la persoana.
Iti recomand sit-ul unde o poti gasi
http://magazinulmeu.blogspot.com/......itate.html

| Cristian_6815 a răspuns:

Masina de tuns, o folosesc de multi ani, nu te iriti si nu te tai.

| RedAppLe a răspuns:

Eu nu ma irit de la apratul de ras... mai degraba din cauza firelor de par care nu sunt indepartate in totalitate...si mai si cresc.