| Aquestion a întrebat:

Aquestion intreaba: Buna, TPU! Am si eu o intrebare (pentru fete): Cum procedati pentru epilarea in zona inghinala? Eu, orice metoda as incerca, duce la dezastru: Daca folosesc ceara, suport foarte greu durerea, apoi, cand creste din nou parul, ma irit foarte tare, si pana creste zona mi se umfla, se umple de basici, nu mai zic de mancarimi, creste pe sub piele, etc. Daca folosesc lama, firul se ingroasa si am iritatii si mancarimi insuportabile; O singura data am folosit si o crema depilatoare dar nu imi mai amintesc ce marca era, insa nu si'a facut efectul, trebuind sa folosesc lama... ma gandesc ca poate nu a fost crema de calitate si daca as incerca una mai buna, ar da rezultate. As vrea niste solutii, daca stiti, cum sa fac sa se rareasca si sa se subtieze firul de par si sa nu mai am iritatii asa mari. Va sunt foarte recunoscatoare daca ma ajutati cu vreun sfat!

Răspuns Câştigător
| Amelya02 a răspuns:

Atunci te sfatuiesc sa incerci niste benzi epilatoare de la Veet, sau crema epilatoare de la Veet pentru zona intima!

6 răspunsuri:
| Vali87 a răspuns:

Dupa ce te epilezi incearca sa folosesti crema Delmalibour. E foarte buna pentru hidratare.

| Amelya02 a răspuns:

Stratul gros il poti lua cu un forfecut, iar celalalt subtire cu ceara. Nu te va mai durea asa tare!

| Aquestion explică (pentru Amelya02):

Merci, Amelya! Insa nu inteleg la ce te referi cu "stratul gros"... daca te referi ca trebuie sa fie scurt parul inainte de epilarea cu ceara, am incercat si asta dar tot e teribil. Daca ar fi doar durerea, o suport, nu'i problema, dar pielea mea e f sensibila si fac infectii...sad

| Amelya02 a răspuns (pentru Aquestion):

Atunci te sfatuiesc sa incerci niste benzi epilatoare de la Veet, sau crema epilatoare de la Veet pentru zona intima!

| Azµre a răspuns:

Incearca sa te epilezi dupa baie si nu inainte, dupa epilare sa-ti dai cu o crema hidratanta si mai tarziu cu pudra antimicotica ca sa nu te iriti.

| Aquestion explică:

Multumesc pentru raspunsuri! Am sa incerc! Pudra aceasta o gasesc la farmacie, nu?

| Aquestion explică:

Va multumesc pentru raspunsuri! Am sa incerc si crema, in speranta ca va da mai bune rezultate!