| funkygyrl a întrebat:

Buna TPU..am o nelamurire despre aparatul dentar. daca nu stiu il port decat un an de zile si dupa ce il dau jos exista riscul ca dinti sa revina la pozitia initiala?(scuze categoria!)..Ms anticipat!kiss... FUNDA****

3 răspunsuri:
| LaNaibaa a răspuns:

Nu! si eu am avut aparat dentar [ mi l`am dat jos acum 2 ani ] si in momentul acesta dintiisorii mei sunt perfecti drepti. deci NU!

| funkygyrl explică (pentru LaNaibaa):

Si de exemplu daca vreau sa il dau jos pentru 1 zi si dupa sa mi-l pun la loc pot? ...sau cand mil pun la loc trebuie sa dau din nou bani? iar eu ma refeream ca de exemplu un tratament ortodontic dureaza 1 an jumate si eu il port doar un 1 exista riscul sa revina la forma initiala?

| LaNaibaa a răspuns (pentru funkygyrl):

Este aparat fix? daca raspunsul este " da " atunci ca sa ti`l dea jos si sa ti` l puna la loc costa 4OO le lei [ asa era acum 2 ani ]. daca ti`l dai jos, cum am zis si mai sus nu exista nici un risc!