| Allinka a întrebat:

Buna TPU am o problema cu parul meu in indrept de fiecare data cu placa si e sirma un safat va rog sal lecuesc va rog ajutati-ma cu ceva

Răspuns Câştigător
| Yasemyn a răspuns:

Buna!
Primul sfat, incearca sa renunti la placa happy! Apoi mergi la un salon sa iti tunda putin parul happy
Uite ce poti folosi happy
Masca cu banane si miere. Ingrediente1 banana coapta bine, 2 linguri de iaurt, 2 lingurite ulei din germeni de grau, 1/4 lingurita de lecitina, 1/8 lingurita de miere de albine, 2 lingurite de lapte condensat, 2-4 picaturi ulei esential de ylang ylang. Se amesteca ingredientele cu mixerul si se aplica pe parul spalat si sters in prealabil. Se lasa sa actioneze timp de o ora, dupa care se clateste cu apa din abundenta. Aceasta masca se aplica o data pe saptamana.

Masca cu castravetii si smantana. Ingrediente:cateva lingurite de smantana. 1 castravete miccateva lingurite de ulei de ricin (in functie de lungimea parului). Se amesteca ingredintele cu un blender pana cand compozitia se omogenizeaza si se lasa in par circa 40 de minute. Masca se poate folosi de doua ori pe saptamana. Castravetii au un rol hidrantant, fixand apa in firul de par, in timp ce smantana intareste radacina

Masca cu ou si ulei de masline. Ingrediente: 2 galbenusuri de ou, 2 lingurite de miere, 1 lingurita de ulei de masline, 1 lingurita de iaurt.
Aplica amestecul pe parul curat si acopera cu o folie. Dupa 30-40 de minute clateste parul

Masca cu ulei de ricin. Ingrediente: un galbenus de o, o fiola Vitamina A, o sticluta de ulei de ricin(se gaseste la plafar), 3 linguri de ulei de maslineeama de la o jumatate de lamaie. Se amesteca si se aplica pe parul uscat. Se lasa sa actioneze 1-2 ore, apoi se spala parul. Acest tratament intareste atat radacina cat si firul de par.

Poti da stralucire parului daca amesteci apa pentru clatit cu zeama a doua lamai. Si poti fortifica radacinile daca aplici saptamanal un amestec din doua galbenusuri de ou, o lingura de ulei de masline si doua fiole de vitamina PP. Tratamentul este foarte bun pentru orice tip de par. Se lasa sa actioneze 15-20 de minute, apoi sa clateste cu multa apa calduta.

Masca ofera elasticitate parului si previne despicarea varfurilor. Masca cu banane si lamaie Aveti nevoie de :o banana jumatate de cana de miere, o lingurita ulei de masline, cateva picaturi de suc de lamaie. Aplica amestecul pe parul ud, proaspat spalat si lasa-l sa actioneze in jur de 40 de minute. Clateste cu apa calduta in care ai adaugat putin suc de lamaie.

Bafta kiss

4 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Incearca ulei de argan. Il gasesti la plafar.
FACE MINUNI!

| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca sa tunzi putin din varfuri iar apoi sa folosesti spray-uri pentru protectie termica (se gasesc de la diverse firme), poti incerca mai multe pana gasesti produsul potrivit tipului tau de par. Pe acestea le folosesti inainte sa iti indrepti parul.
De asemenea exista diverse uleiuri pentru par care ofera cateifelarea acestuia. Tot la supermarketuri le gasesti. Ori uleiul de aragan cum a sugerat Andra. Uleiurile le poti folosi pentru finisare, dupa ce ai terminat cu placa.

| DnaSubstantiv a răspuns:

Iti recomand niste uleiuri de la Moroccanoil "Toate tipurile de par" si daca ai coji sau matreata poti folosi Ducray. Daca vrei sa iti descurci parul poti ffolosi schauma... e destul de un. Daca nu merge daasa, atunci

| DnaSubstantiv a răspuns:

Iti recomand niste uleiuri de la Moroccanoil "Toate tipurile de par" si daca ai coji sau matreata poti folosi Ducray. Daca vrei sa iti descurci parul folosischauma... e destul de un. Daca nu merge daabsa, atunci