| anadana23 a întrebat:

Buna TPU.Am o problema destul de mare(pentru mine). Deci va spun de acum ca nu vreau judecari.Stiu ca am fost o proasta ca am facut asa ceva.
Am vrut sa fiu in ton cu,,moda"si mi-am taiat multe fire de par,unele langa altele pana la obraz, am crezut ca mamei o sa ii placa dar nu i-a placut de loc deoarece eu am parul lung. Apoi mi-a zis ca sa ascund prin par acele fire.Iar eu le-am taiat(fara sa stie mama) pana la radacina dar a mai ramas un mm sau 2.sti sta as țepi, ca la baieti si se vede rau. daca afla mama o sa ma certe si mai rau..Cum as putea sa-l cresc mai repede si sa-mi spuneti cam cat ar trebuie sa creasca pana nu se mai vede asa tepi..Va rog, ajutati-ma.

5 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Parul creste cam 1 cm pe luna. Deci estimeaza tu in cat timp va ajunge la lungimea dorita de tine!
Uleiul de ricin se spune ca ajuta la cresterea parului dar eu n-am observat o mare schimbare la aplicarea lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va dura ceva deci pana atunci incearca sa il maschezi. Ma gandesc sa iti faci carare pe o parte asa in fel in cat sa iti acoperi acele suvite. Uleiul de ricin ajuta la crestere insa va dura mult. Incerca sa iti pui extensi sa maschezi.am vazut la magazin si nu sunt scumpe. Succes!

| CristinaSNC a răspuns:

Incearca sa faci o masca cu ulei de ricin, ou si o fiola de vitamina A de vreo doua ori pe saptamana. Dar tot o sa dureze vreo 2 luni pana iti creste cat de cat.

| Kandia15 a răspuns:

Ulei de ricin

| Flav1a a răspuns:

Nu prea ai ce sa ii faci, poate uleiul de ricin ar ajuta sa creasca mai repede.