| DamariisDammyy110 a întrebat:

Am o problema. Numi se vad sprancenele. Sunt satena inchis si spracenele sunt foarte deschise. Adica in blond. Si am auzit ca uleiul de ricin ajuta. Dar ajuta sa creasca mai dese sau ii bun si pentru a a se face culoarea mai densă? Va rog mult. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Lostlyric a răspuns:

Exista pungi mici de vopsea pe baza de hena pentru sprancene. Foarte utile. Se pastreaza culoarea aproximativ 2 saptamani. Asta pentru problema de baza. Pentru aspect, poti folosi creion de sprancene (nunatele brown deschis/inchis - in functie si de culoarea tenului). Poti folosi chiar si doua nuante maro in forma de pudra pentru pleoape (cu nuanta inchisa iti formezi perii sprancenelor, ajutata de o pensula pentru sprancene sau o pensula simpla, subtire; iar cu nuanta deschisa, iti dai o forma mai wild in interiorul sprancenei, spre nas, sa para cat mai naturale).

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uleiul de ricin ajuta la intarirea firului de par, nu la cresterea sau indesirea lui, nici la schimbarea culorii.

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Folosesc mascare si dai fff putina pe sprancene ca sa le faci sa para mai negre. Ori le vopsesti