| sweetgirlforyou a întrebat:

TPU ...am si eu nevoie de ajutorul vostru ...Am niste cosuletii pe spate si cateodata imi par si pe fundulet.Cum as putea sa scap de ei, va rog am mare nevoie sa stiu.

Răspuns Câştigător
| Maid a răspuns:

Scapi tot asa cum scapi si de ce-ti apare pe fata happy. Asteapta sa se vindece cat de cat, dupa care fa-ti un scrub mai profund, poti sa faci dintr-un amestec de malai cu miere (sau cu lapte, sau zeama de lamaie, etc), si exfoliezi bine zona.NU-ti da cu chestia asta pe fata, poti sa-ti faci niste zgarieturi pe fata de toata frumusetea.
Cat timp ai pielea inca umeda, da-ti cu o crema de fata de zi (nu de corp, e prea grasa). Asteapta sa te usuci bine, dupa care foloseste pudra de talc.Repeti toata povestea la 1-2 saptamani si nu mai ai probleme.
A, si nu purta lenjerie intima decat din materiale naturale!

| sweetgirlforyou explică (pentru Maid):

Scrub inseamna sa amestec malai cu zeama de lamaie si sa ma dau pe zona respectiva. nu?

| Maid a răspuns (pentru sweetgirlforyou):

Da, umezesti malaiul (o lamaie la o cescuta de malai) si-l folosesti ca si pe sapun, pur si simplu freci bine zona.O ceasca iti ajunge pentru tot corpul, dar e bine sa folosesti amestecul asta doar de la talie in jos, in sus pielea e mai sensibila si s-ar putea sa fie prea agresiv.Ideea e ca nu trebuie doar sa aplici si sa lasi asa, ci sa faci masaj zonei respective cu amestecul asta.

3 răspunsuri:
| Adina981 a răspuns:

Cu Zineryt!

aici te poti informa: http://www.procto.ro/zineryt/