| Aniela2777 a întrebat:

Aproape in fiecare dimineata si seara eu ma dau cu crema sau lapte de corp pe fata(evident dupa ce ma spal). Poate dauna asta in viitor? Adica sa mi se fara riduri..si chestii de genul?

8 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu. Nici vorba. Doar sa ai grija ca cremele sa fie in termen de valabilitate.
Si eu folosesc laptele de corp peste tot, si pe fata. Intra repede in piele si nu luceste fata.

| BiuL a răspuns:

De ce te dai cu crema de corp pe fata? De ce nu iti cumperi crema speciala de fata? Pentru tipul tau de ten, Pielea fetei e mult mai sensibila si cu mai multe probleme decat cea de pe corp.

| IsabelaIssa a răspuns:

Daca ai o varsta frageda nu ai nevoie de atatea creme. Depinde ce varsta ai, si nu toate cremele ajuta daca nu sunt potrivite pentru tenul tau.

| Aniela2777 explică (pentru IsabelaIssa):

Am 16 ani. Si imi dau cu crema fiindca imi simt pielea mai fina..si nu este grasa, eu am tenul gras.dar daca ma spal si`mi dau cu crema este super ok.

| IsabelaIssa a răspuns (pentru Aniela2777):

Daca vezi ca are efecte benefice atunci e ok. Doar sa folosesti crema potrivita tenului tau.

| michelia a răspuns:

Totusi fiecare produs are o destinatie.
Daca e pentru corp, nu e si pentru fata, mai ales pentru ochi.
Demachiantul, daca iti prieste, poti sa-l folosesti acelasi pentru fata si pentru ochi.
Despre crema, alege una hidratanta pentru fata ( e cea mai indicata daca ai ten normal si esti si tinara) si o crema de ochi de la Plafar de ex, gen cea de la Tis cu albastrele.

| alecsandrabubz09 a răspuns:

Daca o folosesti in fiecare zi nu cred ca e bine, daca te dai foarte rar e ok dar e mai safe sa te dai cu o crema de fata happy

| Sandro_Florena_1993 a răspuns:

Hei :* nu e bine sa exagerezi cu asta, deoarece i-ti inveti pielea sensibila happy doar asta se poate intampla ..normal,e bine sa i-ti hidratezi pielea dar nu exagerat, foloseste doar o data pe saptamanawinkingcel mai bine e dupa dus sau baie.