| asd1 a întrebat:

am si eu o intrebare, eu am tenul alb si as vrea sa ma duc la solar, dar nu asta este problema, ci am fost de cateva ori si nu prea ma bronzez la fata..corpul prinde o culoare iar fata mea tot alba e.ce se intampla? imi puteti da un sfat ceva, vreo crema sau stiu si eu ceva sa ma ajute sa ma bronzez?

Răspuns Câştigător
| Laura927 a răspuns:

Știu si fata mea este un dezastru cu Bronzatul!
Eu folosesc crema cu extract de morcovi care accentuează de 20 de ori soarele/ razele uv de la solar.
O gasesti la farmacii, eu nu o am din Romania si din aceasta cauza nu iti zic numele ca nu ai sa o gasesti acolo.
Si poti folosi si o crema de la Dove care accentuează bronzul, dar sa nu uiti sa folosești manusi cand te dai.
Nu este ft puternica dar îndeajuns sa iti pareze unghiile.

Ori poti încerca de la farmacie pastile care iti accentuează bronzul, e mai ultima fiță laughing

3 răspunsuri:
| afrodita3333 a răspuns:

Exista autobrontant pentru ten. Tenul tau se pronzeaza mai greu. daca diferenta e prea mare intre fata si corp poti folosii un fond de ten putin mai inchis dar nu la fel de inchis ca si corpul

| andreea8stanciu a răspuns:

Poate ca ar trebui sa folosești puțin fond de tenwinking! Incearca!

| Strumfita89 a răspuns:

Daca nu vrei sa folosesti autobronzant, poti folosi un BB cream in fiecare zi. Oricum este bine sa iti protejezi fata cand mergi la solar sau cand te expui la soare.