| raly3099 a întrebat:

Am si eu o problema:Am parul pana la fund este foarte lung...si mi se ingrasa foarte mult la 3-4 zile.Mi-am schimbat samponurile de foarte multe ori am incercat mereu altul, dar degeaba.Am incercat si cu plante si cu samponurile baate pe plante dar in zadar.Nu stiu ce sa mai fac? Ce spuneti sa fac?

2 răspunsuri:
| justlovee a răspuns:

Eu folosesc o masca pe care o prepar din galbenus de ou si ulei de masline, aceeasi problema o aveam si eu dar dupa ce am inceput sa-mi fac aceasta masca, parul e mai matasos si nu mai mi se ingrasa...Sau dupa ce te speli pe cap foloseste la ultima clatire otet, este foarte bun si rezultatele chiar sunt vizibile... sper sa te ajute si pe tinehappy

| Tess a răspuns:

Ciao. Şi eu am părul lung. Din nefericire este absolut normal să se îngraşe la 3-4 zile. Mai ales dacă foloseşti un şampon neadecvat. Eu folosesc 2 şampoane diferite concomitent. Unul pentru păr gras la rădăcină iar unul pentru păr uscat pentru vârfuri. Îţi sugerez să foloseşti balsam/cremă EXCLUSIV pe vârfuri (10-15 cm departe de rădăcină). Uite un articol destul de interesant: http://reteteindraznete.blogspot.ro/......-idei.html
Citeşte-l, sunt sigură că te va ajuta!
Mult succes.