| NutellaBunny a întrebat:

Am si eu o problema pe care cred ca am avut-o cu totii la randul nostru (referindu-ma la fete) dar probabil si la baieti.
Cu totii stim ca parul cret este foarte greu de ingrijit, iar atunci cand eram mici era cel ami adorabil par, dar pe cat ne maturizam pe atat e mai rebel. As dori sa va cer o parere despre ce fel de sampon ar trebui sa folosesc sa am bucle bine definite, par mai fin si mai subtire, iar cand zic "sampon" ma refer la gamele cunoscute de sampon (gen panten, garnier, wash&go, gead&sholders etc) Daca stiti sau cunoasteti o gama buna pentru acest gen de par va rog mult sa lasati in comentarii o parere... si daca ma puteti ajuta sa stiu care balsam poate fi folosit zilnic. happy

6 răspunsuri:
| ramitzu a răspuns:

Nu cred ca trebuie neaparat sa folosesti sampoane cu o marca cunoscuta. Cele naturale sunt extraordinare, mai scumpe dar isi merita banii daca vrei ceva bun pentru tine. Indiferent de ce sampon o sa alegi trebuie sa iti coafezi parul intr-un fel. Nu poti sa ai pretentia de la un sompon sa faca asta. Eu cred ca spuma e la indemana, iar daca imi ceri parerea, alege taft, nu o sa ai probleme cu parul. In trecut si eu am avut probleme si inca ma mai lupt cu el dar am ales o gama cu ulei de argan si lucruri sau inbunatatit considerabil. Succes!

| Sclipi3S a răspuns:

Eu zic ca Wash&go e cel mai bun. Adica, asta e parerea mea. Si ar fi mai bine sa nu folosesti balsam pentru ca ti se va unge destul de repede si vei fi nevoit sa-l speli cat mai des.

Sper ca ti-am fost de ajutor big grin

| dianainsta01 a răspuns (pentru Sclipi3S):

Wash&go este cea mai mare porcarie de pe piata, dupa parerea mea. toata lumea pe care eu o cunosc si l-a folosit s-a plans de el. i-ati ceva de la l'oreal, zic eu.

| Sclipi3S a răspuns (pentru dianainsta01):

Eu il folosesc si nu ma plang happy

| NutellaBunny explică (pentru Sclipi3S):

Am auzit despre wash%go ca face multa matreata.Dar acum cred ca depinde de genul de par. thinking