| anonim_4396 a întrebat:

Are cineva lentile de contact colorate, nu de vedere? As vrea sa stiu daca va incomodeaza si daca aveti o parere buna despre ele!

Răspuns Câştigător
| Uoana a răspuns:

Am eu, da' le-am purtat de vreo 3 ori..imi lacrimeaza ochii de la ele, mai ales cand le pun...pe parcurs te obisnuiesti. faza e ca trebuie sa fii foarte atenta cu ele, le cureti de'ti vine rau inainte sa le pui si dupa ce le scoti, cu solutia aia a lor. daca nu, risti sa te trezesti cu vreo infectie la ochi. A, si sa tii cont cum le ai pus prima data, pe care o pui la ochiul stang si pe care la cel drept, sa nu le inversezi, si niciodata sa nu le porti cand dormi big grin..cam atat

2 răspunsuri:
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Nu NU nu!
nu am o parere absolut deloc buna despre lentilele de contact.
Sunt frumoase doar ca aspect fizic dar normal habar n-ai la ce riscuri te dispui!
Deci dupa parerea mea sunt contra

| AlescandraM a răspuns:

Am eu, sunt albastre. La inceput cand le pui prima data in ochi, simti de parca ai nisip, dar cu timpul te obisnuiesti:*