| mihaela1103 a întrebat:

As dori sa ma vopsesc de la saten inchis la blond, dar nu stiu daca ma va prinde culoarea...m-am gandit sa folosesc decolorant, dar nu stiu daca este o idee prea buna. Ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Sorrymerry a răspuns:

Decolorant e o bună idee, el nu îți va dăuna părului, în orice caz decolorantul este cu mult mai bun decît o vopsea permanentă.

| mihaela1103 explică (pentru Sorrymerry):

Eu am citit intr-un articol si acolo spunea ca decolorantul iti arde parul. Dar daca folosesc decolorant si ma vopsesc este o problema?

3 răspunsuri:
| ღBrunette a răspuns:

Iti zic din propria experienta ca decolorantul distruge enorm de mult parul. Il afecteaza foarte mult. Eu m-am decolorat o singura data si regret si acum ca am facut asta. Te vei alege cu un par foarte ars si degradat, ceea ce nu cred ca iti doresti. Eu am parul saten inchis natural, iar acum am ajuns la o nuanta de blond mediu doar prin vopsire, fara decolorare. Parul meu are luciu, e fin, nu pare afectat deloc ca atunci cand l-am decolorat. Eu iti recomand sa mergi la un salon, dar sa nu iti decolorezi parul. O sa iti para rau.

| Biu009 a răspuns:

Decolorantul degradeaza parul. Dar nu va prinde culoarea avand in vedere ca esti satena, decat daca ti-l decolorezi. Mergi la un salon bun, in niciun caz nu-ti dexolora parul acasa.