| evelynne a întrebat:

As dori si eu o dieta ( nu din auzite, ceva ce ati incercat si a dat rezultate), nu foarte stricta ce-i dreptbig grin care sa dea rezultate cat de cat bune. As vrea sa slabesc 4-5 kg in 2 saptamani si ceva + sport :*

3 răspunsuri:
| Rowanna09 a răspuns:

Pai mananca 2 mese pe zi si multe salate si dupa ora 5 nu mai manca. Eu intr-o luna de la 60 am ajuns la 51kg. Cel mai bine e sa eviti mancarea grasa si sa mananci multe fructe si legume, carne doar la gratar sau fiarta. sa nu mananci prajit ca ingrasa foarte mult. La mine a functionat sper sa functioneze si la tine.

| 37celsius a răspuns:

Eu am slabit 3 kilograme intr- o saptamana si ceva dar daca nu ai grija si dupa aia si iar bagi mancare la butoi ies vergeturi. 1. Nu mai manca dupa 6 seara. 2. Dimineata fa niste exercitii de gen ora de sport apoi alearga la tine in zona vreo jumatate de ora cu pauze (pauze insemnand sa mergi doar nu sa te opresti), apoi ia micul dejun, aici eu mancam o salata cu rosi, ardei, castraveti si ou fiert (nu in fiecare dimineata, e bine sa inlocuiesti micul dejun cu fructe sau legume), pranz ce iti da mama laughing numai mananca jumatate din ce ai manca normal, apoi mai mananca ceva inainte de 6, ceva usor si mai alearga o tura seara sau exercitii fizice, poti sa sari si coarda + sa dormi noaptea! dai jos calorii daca dormi! cel putin 8-9 ore sa dormi noaptea Asta nu insemnand de la ora 3 dimineata pana la 2-3 la pranz. Succes cu slabitul tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

4-5 kg in 2 saptamani e prea mult,organismul va avea de suferit in urma unei schimbari atat de bruste.Le poti slabi intr-un timp satisfacator,dar nu record. Elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci,alune sau fistic(in rest poti manca cam orice, atata timp cat nu depasesti necesarul).In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara si vei preveni aparitia multor complicatii).Cea mai importanta, in schimb, este miscarea.20-30 de minute de alergare/zi,cu viteza medie, te vor ajuta sa slabesti frumos, treptat si sanatos.Succes.