| Babyk3yk3y a întrebat:

BUna TPU. as vrea sa aflu si eu. uleiul de ricin. la ce este bun. adyka. pentru ce l-as putea folosi si cum. va rog mai detailat. promit FundulutSa

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Este foarte bun pentru cresterea parului si a unghiilor.

| jolie a răspuns:

Uleiul de ricin este bun pentru par il regenereaza creste mai repede etc
iti faci masca cu ulei de ricin 1 fiola 3 linguride ulei de masline 1 fiola de vitamina A un galbenus de ou masca o aplici pe parul uscat de la radacina pana la varfuri, o poti tine chiar si o noapte intreaga cu cat mai mult cu atat mai bine dupa care te speli bine cu sampon apoi cu masca sau balsam iti poti face masca 1 data la 2 saptamani. e super eu il aveam distrus de la decolorant dar mi-am facut de 4 ori si si-a revenit incearca si tu
succes

| αℓγήα ツ a răspuns:

Pai:pentru cesterea unghiilor(se incalzeste o lingura de ulei si se aplica pe unghii pentru intarire). pentru cresterea parului:un ou si vreo 2 lingurite de ulei aplicate la radacina parului cu 30min inante de spalarea acstuia, tratamentul se face de 2ori pe saphappy. pentru riduri, in fiecare zi se maseaza zonle ridate.in combinatie ca ulei de cocos:in fiecare zi se maseaza in zona de sub ochi(pentru cearcane). uleiul de ricin si migdale se aplica seara inainte de culcare petr recapatarea culorii buzelor, la o sticluta de ulei de ricin aduga coaja de lamaie lasa`l cateva seri la intuneric iar udpaia aplica pe gene si sprnaene ca un betisor pentru urechi acestea vor deveni mai lungi si mai rezistente.pentru hidratarea pielii mainilor aplica in fiecare seara ulei de ricin[maseazale incet]
cam atat stiulaughing sper ca ti-a fost de folos;>

| georginika a răspuns:

Uleiul de ricin este unul dintre uleiurile naturale cu efecte benefice asupra sanatatii. Folosit, in special, ca laxativ si purgativ, uleiul de ricin are si numeroase intrebuintari externe, fiind extrem de eficient in cresterea parului si a genelor, in regenerarea parului, in vindecarea negilor, in hidratarea tenului, dar si in lupta cu unele probleme de sanatate mai complexe.

| Andreiutz_4276 a răspuns:

Pentru par si pentru unghii.Eu mi-am dat cu ulei de ricin pe unghii si cresc mai rezistente.Iti dai seara inainte de culcare, ca sa nu mai ai contact cu apa. Pui pe un disc demachiant cateva picaturi de ulei, si masezi fiecare unghie.

| Babyk3yk3y explică:

Spuneti-mi si mie. va rog. " o fiola" asta kate grame?