| Hugulets a întrebat:

TPU.cum as putea sa'mi ingrijesc parul cu uleiul de ricin. FundulutSa.

5 răspunsuri:
| bianca a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa folosesti ulei de ricin simplu sa nu te mai inscurci cu alte amestecuri.
eu asa l-am folosit
aplical pe pielea capului si dupa pe lungime pana la varfuri.
aplical seara si puneti o punga in cap si te speli dimineata.

uleiul de ricin opreste caderea parului si accelereaza cresterea acestuia

de asemenea regenereaza!

vezi nu exagera! folosestel de 2 ori pe luna! are si efecte adverse daca il folosesti mai des!

succeshappy

| pinkpupix a răspuns:

Iti poti face o masca cu ulei de ricin:
Ulei de ricin, 1 galbenus de ou, vitamina A uleioasa.Se amesteca ingredientele, se aplica pe radacina parului si se pune o punga in cap si deasupra un prosop.se sta 35-40 de min.Se fac 2 masti pe saptamana timp de 3 luni.

| Anonim69 a răspuns:

Iti pui la radacini...si stai cu el cateva ore, apoi te speli foarte bine pe cap sa nu-ti ramana gras parul!

| carmeen06 a răspuns:

Buna. te poti unge cu uleiul de ricin pe par inainte de baie cu cateva ore sau chiar cu o noapte inainte de baie.eu asa procedez:*

| Carminaa a răspuns:

Eu am folosit ulei de ricin fara nimic altceva, decat pe varfuri l-am aplicat. Ai grija sa nu ajunga la radacina pentru ca iti ingrasa foarte tare parul. Am patit-o eu si este nasol. tongue bafta