| fabulousheart a întrebat:

As vrea sa ma vopsesc blonda, eu sunt satena cu ceva nuante de roscat, dar as vrea sa fiu blond mediu cenusiu, ce nuanta sa folosesc?

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Incearca cu un nuantatot de la l'oreal dar sa stii ca nu cred ca iti va iesi din prima daca ai nuante de roscat[nu iti va iesi uniform]de aceea ti-as recomanda sa mergi la un salon

| RMika a răspuns:

Sfatul meu este sa nu o faci de capul tau. Daca sa apelezi la un salon,nu este tocmai una din solutiile pe care le poti lua in calcul, macar apeleaza la cineva care a mai facut asta! Ti-o spun din proprie experienta. Pt a te vopsi blonda, la nuanta pe care o ai, trebuie in primul rand sa te decolorezi iar daca zici ca ai niste suvite roscate, exista sansa sa iti iasa 2 culori in cap. Ai grija si ce decolorant folosesti, si cum il folosesti. Eu acu 2 ani am incercat asta acasa si din cauza une mici greseli, a, ramas fara jumatate din par straight face A doua oara cand am incercat(dupa muult timp pentru ca trebuia sa mi se refaca parul) aveam aceeasi nuanta in cap ca tine+suvite roscate si pentru ca am apelat la o tipa care a mai facut asa ceva am reusit sa ajung a blondul pe care mil doream. Ai grija si bafta!