| cristinaaaaax a întrebat:

As vrea sa va intreb cat de bune sunt autobronzantele... Imi doresc sa imi iau unul si daca imi puteti zice o marca buna:X va multumesc

Răspuns Câştigător
| ladygaga a răspuns:

Poti incerca de la nivea.Am auzit ca sunt bune.

Sa nu incerci de la avon.Am avut o prietena care si-a luat si mi-a zis ca raman pete si nici nu rezista mult.

6 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Nu stiu cat depinde calitatea de marca, cat de modul in care aplici autobronzantul! Asa ca orice autobronzant ai alege, trebuie sa tii cont de urmatorii pasi:
- Inainte, fa o baie calduta pentru a deschide porii si exfoliaza-ti pielea pentru a scapa de celulele moarte.
- Daca nu esti epilata, epileaza-te.
- Aplica o crema hidratanta sau ulei de masline (eu il aplic pe cel din urma) pentru a uniformiza mai usor si a evita aparitia petelor
- Aplica apoi autobronzantul, masand pana intra in piele.
- Asteapta cel putin 10-15 minute pana sa te imbraci, altfel ti se va lua sau ramai cu dungi.

Cat despre autobronzante, eu iti recomand Piz Buin (se gaseste in farmaciile Sensiblu), este cel mai bun din toate punctele de vedere.
Am incercat si Avon, Nivea, Dove, Garnier... toate sunt bunicele daca stii cum sa le aplici, insa acum depinde si de preferinte. Majoritatea insa arata urat dupa spalare, ramai cu pete si au un aspect "murdar".
Asa ca, alegerea este a ta.
Succes, pa-pa!

| madalinutza a răspuns:

Bunabig grin
cel mai bun autobronzant este de la nivea sau de la elmiplanthappy

| CARMENCITA a răspuns:

Dupa ce te dai cu autobronzant in primele zile se vede frumos, apoi pielea e cu pete ca se duce din autobronzant.Nu-l recomand.Nu mai tin minte cu ce autobronzant mi-am dat, dar era destul de scump.Incearca totusi cu unul de la o firma cunoscuta poate e bun.

| GOODLUCK a răspuns:

Buna cel mai bun autobronzant este cel de la l`oreal. Iti recomand Gelul autobronzant SUBLIME BRONZE imbogatit cu particule satinate, care confera formulei un aspect irizat.ngredientul activ autobronzant continut in formula, dezvolta progresiv un bronz ultra-natural si de durata, asemanator culorii pielii bronzate natural.

Imbogatit cu vitamina E pura, gelul ofera pielii confort si catifelare. Fara grasimi, fara a se lipi, pielea va capata un bonz auriu si uniform pe parculsul a 7 zile de aplicare.
Rezultate: corpul este bronzat si iluminat pe termen lung.

fundita?
Sper ca te-am ajutat

| o° Odd Kidd o° a răspuns:

Cel de la Nivea happy
Nu cumva sa iti cumperi de la Avon pentru ca nu sunt bune deloc! Mi'am cumparat si ...nimic oh go on, e deja la cos.

| Aleeeeexa a răspuns:

Eu am avut de la avon. nu sunt bune. Raman pete pe corp si se vede atat de urat! I don't want to see