| Gabriella_Anna_Cristinna_1999 a întrebat:

Bunicii mei stau in America, iar bunica mea a fost intr-o mica excursie in California, de acolo a primit niste folii de la " FitTea " asa se numește si nu scrie in engleza aici doar cum se numesc. A plătit mult si vama si tot si as vrea sa le folosesc, am inteles ca daca se folosesc de 4 ori dai grăsimea jos de pe burta sau de unde ai. Se numește folie FitTea, e ca un plic si ii cu verde. 1) Vreau sa stiu ce conține folia asta, nu poate fi doar o simpla folie ca si aceea de la alimentara.
2) Cat trebuie sa o tin si odata la cat timp? Am doar 4 folii aici si scrie ca scap la a 4-a folie folosită. Am mai gasit si pe net.
Va rog răspunsuri bune, dau funda! Multumesc mult de tot prieteni TPU! Chiar vreau sa stiu ce e mai bine, fac orice efort pentru a scapă de grăsimea pe care am pus-o in 2 zile amanerate.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parerile sunt inpartite in ceea ce priveste folia cu care te incingi peste burtita. Poti folosii o folie de bucatarie cu acelasi efect, dar trebuei sa beai ceai verde ca sa ajuti la slabit.
Rezultate mai bune obtii eliminand painea, cerealele, pastele fainoase, dulciurile si sucurile. O sa vezi practic cum dispar grasimutele de peste tot. Creste usor portia de proteina (carne, oua) si in 2 saptamani o sa veiz cat d ebine arati.

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Din cunoastintele mele, folia aceea nu este recomandata absolut deloc.

Ea supraincinge (prin ne-lasarea procesului de transpiratie sa se intample). Pt ca nu se poate evapora apa, corpul mareste productia de transpiratie in zona respectiva.

Bine-inteles ca si supraincalzirea a unor parti din corp are efecte nedorite.

Vei scapa de apa din tesut, si vei avea impresia ca ai slabit. Ceea ce este greait pentru ca dupa maxim o zi, totul va fi depus inapoi.

| Lola203 a răspuns:

E foarte incomod sa folosesti folii de genul, eu am incercat cu folie normala(banuiesc ca e acelasi procedeu, dar nu bag mana in foc) si dupa am avut dureri in zona in care avusesem folia. Poti incerca, in 4 zile nu cred ca patesti ceva rau, dar nu cred ca da rezultate de durata.Bafta!

| Bodychip1979 a răspuns:

Daca esti tu cea din poza esti ferfecta fata de altele stai calma ca ai un corp foarte frumos happy si nu nu stiu ce is cu el si decat sa te iei dupa parerile de pe net mai bine du-te la un doctor sau specialist in asa ceva